CENY: Aeronautilus - 9. ročník

Článek od: Anonym - 10.07.2013

(c) Jaroslav Houdek - Edita Dufková a PechyV sobotu 6. července 2013, ve slavnostní atmosféře Večera fantazie, jímž jako vždy gradoval Festival fantazie v Chotěboři, byly vyhlášeny výsledky už devátého ročníku ankety Aeronautilus.

Držitelkou ceny Aeronautilus v kategorii Kniha roku se stala Edita Dufková za román Zpráva z Hádu, a přidala tak k sošce Aeronautila, kterou měla doma už od prvního ročníku, kdy zvítězila v kategorii povídka už druhé ocenění.

V kategorii Povídka roku vystoupila na nejvyšší post Vilma Kadlečková za povídku Starýma očima, za tisíc let, a zkompletovala si tak sbírku ocenění z nejvýznamnějších žánrových soutěží a anket.

Nejlepší obálkou knihy nebo časopisu se stala obálka antologie Mrtvý v parovodu autorky Jany Šouflové, která tak obhájila první místo z loňského roku.

Titul Nejlepší web, věnující se žánru pak s přehledem obhájil XB-1, sesterské webové stránky stejnojmenného časopisu.

Během vyhlašování cen Aeronautilus bývají uvedení do velmistrovských lóží také noví velmistři.

Jednoznačný vítěz hlasování v kategorii organizátorů se však dostavit nemohl. Zdeněk Zachodil alias Tunelář nebo také BIg Shaman bohužel měsíc před vyhlášením výsledků zemřel. Ale jako by tam byl s námi, když dav v sále vstal, mlčel a pak dlouho tleskal. Protože Velmistrům patří úcta.

Do lóže autorské pak od toho dne patří Jan Patrik Krásný, známý ilustrátor a malíř.

Jaroslav Mostecký

Autorem fotografií je Jarda Houdek.

Přidat komentář