Přihlášení

Please answer the question

TG: Wolverinovy drápy podle Gaudopippa

Článek od: Petr Simcik - 09.09.2015

Blíží se nám doba všemožných karnevalů a proto, jak to jen čas dovolí procházím internet a hledám návody na jednoduché ale efektní geekovské masky a propriety, bez kterých se soudobý školák na maškarní neobejde. Ať už to bude Halloweenská, nebo mikulášská.

První záležitost, která se mi hodně líbí a přitom je to klasický případ kdy je za málo peněz hodně muziky, jsou Wolverinovy tesáky (na svědomí je má Gaudopipo). Zapomeňte na vyjíždění z rukou a genové inženýství – tohle je low-cost záležitost a inspiruje se cikánskou zbraní, kterou jste mohli vidět například ve filmu Bratrstvo vlků.

12161

V našem případě to ale bude o něco méně nebezpečné. Hlavně proto, že místo oceli použijeme molitan a výsledek bude vypadat nějak takto.

FIDRK0PHPWMKWGN.MEDIUM

 

  Co je potřeba

  • Tlustá pěnová podložka – karimatka
  • lepidlo, které ji slepí (acetonové)
  • tavící pistole
  • stříbrná barva
  • nůž na koberce, fixa
  • + šablonu –  FE0Z7SQHPWBYIZP

volitelné

  • slabší pletací jehlici
  • vázací drát

1#

Jako první bude třeba na karimatku nakreslit fixou obrys podle vzoru z šablony a následně ho vyříznout. Pokud máte slabší materiál, budete toho potřebovat dvakrát tolik. Cílem pak je aby se výsledné čepele příliš nekroutily. Toho se sice jistě dosáhne i pomocí barvy, ale nějakou pevnost by mohly mít i nenabarvené. Nezapomeňte i na válečky mezi čepele – těch musí být tolik aby pokryly šířkou prostor pro prsty. Jiný počet bude tedy třeba pro tříleté a jiný pro jedenáctileté dítě.

FVWEC7QHPWMKWH2.MEDIUM

 

F0IOO9AHPWBYIX4.MEDIUM

2#

Vystřižené díly k sobě připevníte a slepíte. Pokud chcete mít drápy pevnější udělejte do plošek na rukojeti i propojovacích koleček dírky (pouze jednu tam a jednu zpět ), provlékněte drát, a uvažte. Konec můžete schovat mezi dílky a obtočit než lepidlo uschne.

FJFFNINHPWBUP4V.MEDIUM

3#

Rukojeť je poměrně nepřesná, ale to nevadí, teď na její dohlazení použijte tavící pistoli. Kdo dělal kouzelné hůlky neměl by  s tím mít sebemenší problém. Tavící pistolí se nejen slepí karimatka a celá rukojeť, ale schová se i drát, pokud je vidět.

F08IWHFHPWMKWHB.MEDIUM

Konec

Následně už zbývá jen povrchová úprava. Můžete použít rovnou barvu, nebo i nějaký pružný lak, který nežere plasty. Ať tak či tak, výsledek bude vypadat nějak takto.

 

Přidat komentář

K restaurování autíček mě, přiznám se, dovedl můj sobecký cíl - zrestaurovat si autíčka mého dětství, zničená jak ode mě, tak od potomků. On když angličák prochází rukama třech dětí po dobu třiceti let, tak je to na něm setsakra znát. 

Sarden - internetový magazín o sci-fi a fantastice  /  šéfredaktor: Monika Dvořáková  /  zástupce šéfredaktora: Martin Stručovský / webmaster: Petr Šimčík / ISSN: 1805-2711