PR+LITERATURA: Únorové novinky nakladatelství Triton

Článek od: Anonym - 06.01.2011

 • Pernští delfíni
 • Anne McCaffreyová
 • Drakeni z Pernu V

Když přiletěli lidé na planetu Pern, aby ji kolonizovali, nepřišli sami. Spolu s nimi přes hvězdné dálky dorazili také delfíni s uměle navýšenou inteligencí, aby obydleli oceány nové planety, zatímco jejich lidští partneři budou obsazovat pevninu. Zanedlouho však přišla pohroma: z oblohy se jako déšť snášely smrtící stříbřité výtrusy zvané Vlákna, pod jejichž útoky se sny lidských kolonistů o novém, idylickém životě rozpadly. Místo nich museli lidé vést zoufalý boj o holé přežití a pod tlakem těchto okolností na delfíny pozapomněli…

O mnoho století později se pernští drakeni připravovali podniknout nejúžasnější akci v dějinách Pernu, která měla planetu zbavit hrozby Vláken jednou provždy. Tehdy mladý bronzový jezdec T’lion a jeho přítel Readis navázali jako první kontakt s legendárními „plavouny“ – delfíny. A zatímco drakeni napínali všechny síly, aby úspěšně završili vytyčený úkol a ukončili tím jednu epochu pernské historie, T’lion a Readis spolu s delfíny začínali s úkolem novým: obnovit dávný svazek mezi obyvateli souše a oceánů…

320 str., váz., 309 Kč (členové SFK TRIFID 209 Kč) 2011, ISBN 978-80-7387-403-2

 • Jacqueline Careyová
 • Kushielova vyvolená
 • trilogie Kushiel – kniha druhá

Příběh se odehrává v zemi, jejíž lid věří, že vzešel ze spojení lidí a andělů. Žije podle prostého pravidla: Miluj dle touhy své. Hlavní hrdinové - Phèdre a Joscelin - se vydávají na cesty, aby zabránili dávnému nepříteli znovu udeřit a zaprodat jejich milovanou rodnou zemi. Ona je vyhledávaná kurtizána, které je souzeno nalézat rozkoš v bolesti, on kněz z řádu elitních osobních strážců , kde mu přísaha velí za každých okolností sloužit a chránit svěřenou osobu. Jakkoli jsou vzájemně rozdílní, jen společně mohou uspět. Na své cestě se dostávají do exotických krajin, poznávají spojence i nepřátele a zjišťují, že i domnělá slabost se může projevit jako netušená síla. Přestože se zdá, že všechny cesty byly uzavřeny a nepříteli se jeho ďábelský plán podaří, nikdy není vše ztraceno, ani získáno...

608 str., váz., 459 Kč (členové SFK TRIFID 306 Kč) 2011, ISBN 978-80-7387-296-0

 • Les
 • Arkadij a Boris Strugačtí

Na jedné straně existuje Les, kde je všechno jinak – nábytek, oděvy a věci denní potřeby tu vyrůstají ze země, hlína chutná a je výživná jako sýr, houba zaroste celé vesnice – je to tajuplný, nepochopitelný prostor, kde se pohybují mrtváci a kam se pozemšťan sám neodváží. Na druhé straně si lidé sami vytvářejí stejně absurdní svět nesmyslných, protiřečících si byrokratických předpisů, zákazů a příkazů, které je nutí chovat se stejně nepochopitelně.

280 str., váz., 298 Kč (členové SFK TRIFID 208 Kč) 2011, ISBN 978-80-7387-117-8

 • Nancy  Farmerová
 • Země stříbrných jablek

V pokračování románu Moře Trollů se opět setkáváme se třináctiletým učedníkem Jackem, který se znovu vydává na cesty. obalka originaluJeho otec Giles se přiznal k něčemu neuvěřitelnému, a tak je potřeba, aby se všichni spolu s bardem vypravili na cestu do kláštera sv. Filiána. Tam se ale všechno zkomplikuje… Na své nové cestě se Jack spřátelí se skřítky a jejich králem, narazí na nebezpečné kelpy, prastaré zeměduchy a bohužel také krakýše. Znovu se setká s Thorgil a společně s ní a Pegou, ošklivou dívkou s neuvěřitelně krásným hlasem, pronikne až do říše elfů. Nebude to však žádný med. Elfové sice vládnou mocnými kouzly a v jejich světě neplyne čas, to však jen díky tomu, že mají smlouvu se samotným peklem…

400 str., váz., 309 Kč (členové SFK TRIFID 219 Kč) 2011, ISBN 978-80-7387-404-9

 • R. Scott Bakker
 • Válečný prorok
 • Princ ničeho – kniha druhá

Svatá válečná výprava, která má vyrvat z rukou jinověrců posvátné město Šimeh, se po dlouhých přípravách a vyjednáváních konečně dává na pochod. Před sebou má dálky, planiny zamořené přízraky, nekonečné pouště, nepoznaná strádání, ale také příslib kořisti a slávy. Především však jistotu, že v neznámé krajině číhá nepřítel. Jenže – co když se nebezpečnější nepřítel než ten, s nímž přišla bojovat, skrývá v jejích řadách?

Vojsko, jaké tento svět nespatřil tisíce let, s sebou unáší také postavy, které se v jeho řadách sešly z různých pohnutek v závěru románu První přichází tma. Čaroděj Achamian s obavami sleduje přibývající znamení, která věští Druhou apokalypsu a znovuzrození obávaného Neboha. Zmítaný výčitkami, že zrazuje vše, co pro něho doposud bylo důležité, netuší, že nejtěžší zkoušky teprve přijdou. Barbarský náčelník Cnaiür se ocitá výš, než kdy čekal, ale o to propastnější jsou hlubiny šílenství, do nichž může upadnout. A Kellhusovi, princi z neznáma, zřejmě není cizí nic, co mu může pomoci k získání většího vlivu nad Služebníky Klu, těžce postupujícími za svým cílem na jih.

Druhá kniha cyklu Princ ničeho kombinuje originálním způsobem epické bitvy, v nichž řinčí zbraně, s niternějšími bitvami ducha, které jsou sice tišší, ale možná právě ony rozhodují o osudu světa.

576 str., váz., 399 Kč (členové SFK TRIFID 299 Kč) 2011, ISBN 978-80-7387-355-4 

Komentáře

Už jsem myslel, že se nedočkám! Pro mě zatím nejpříjemnější zpráva nového roku, ještě by ale bylo příjemné vědět, v jakém čtvrtletí Válečný prorok vyjde ;-)

Všech pět knih bude mít expedici ve stejný den. Rádi bychom první únorový týden, ale uvidíme, jak bude tiskárna stíhat. Vzhledem k tomu, že všechny knihy mají pevnou vazbu, která je na výrobu časově náročnější, je možné, že z toho nakonec bude druhý  týden v únoru, ale i tak je to myslím dobrá zpráva. :-) Tři z pěti titulů už jsou v tisku, u dvou se ještě dolaďují tisková data.

Ano, brzy ediční plán Tritonu představíme, pilně na něm pracuji. Samozřejmě, že už zhruba vím, co za knihy vyjde, jen tomu ještě musím dát takovou podobu, která by šla zveřejnit (tzn. nikoliv jen jméno autora, název knihy, díl v sérii a žánr, což je pro můj interní přehled dostačující, ale veřejnost by tímto strohým pojetím asi nebyla příliš nadšena :-)). Po zkušenostech z loňska, kdy jsme naslibovali velké množství titulů, z nichž velká část byla přesunuta na rok letošní, jsme se rozhodli, že ediční plán pojmeme tak, že zveřejníme pouze tituly na první pololetí tohoto roku.

Přidat komentář