POZVÁNKA: CONiáš pod parou: plnou parou vpřed!

Článek od: Redakce - 05.09.2015

Prý: „udělej reklamu!“. Prý „napiš skvělej článek, kterej přitáhne co nejvíc lidí“. A tak jsem seděl a přemýšlel, jak letošní ročník CONiáše vychválit, až jsem přišel na jednu velmi jednoduchou věc. Prostě řeknu pravdu a ono to bude bohatě stačit!

A tak jsem začal psát. Původně jsem chtěl být strašně originální a tvořil pozvánky v tomhle stylu:

„Čtenáři našeho listu Nový Herold jistě velmi dobře znají Viktoriino nádraží, jež se má brzy otevřít veřejnosti. Nabídne propojení všech známých druhů civilní dopravy a setkati se zde bude možné se všemi dopravními prostředky, jež ve jménu královny slouží lidu: dopravu lodní, železniční a paromobilovou zde doplní i terminál vzducholodí a nově otevřené zastávky parní rychlodráhy…“

… mohli bychom se dočíst, kdyby náš svět žil v okouzlení parními stroji stejně jako tomu je ve steampunkových románech.

To mi ale nepřišlo tak dobré, a tak jsem zkusil něco jiného. Ten historický styl se mi fakt líbil a tak jsem se to pokusil překroutit, jak jen to šlo, abych byl spokojený. Ale taky to nebylo ono.

Velectěnému čtenáři rádi bychom nabídli zprávu o akci zvané CONiáš, jež koná se již po deváté. Tématem jeho bude žánr steampunku, jenž je velectěným čtenářům jistě dobře znám. Vzácní hosté přislíbili svou účast, těšiti se tak můžete na přednášky historické, teoretické i autorská povídání a čtení, ba i křty knih nových. K tomu navíc doprovodného programu nabízíme dostatek, stejně jako místo na dobré adrese. Kdo tedy v sobotu 19. září plánů žádných nemá, vítán bude na Mariánském náměstí v domě knihovním. Více se dozvíte na celosvětové informační parosíti www.mlp.cz/conias

Takže jsem to nakonec vzdal a napsal to normálně. A ejhle, ono se to psalo samo, protože nabídnout toho můžeme opravdu hodně. Ač jsme jednodenním conem, dovolím si troufale tvrdit, že minimálně jsme nejlepším knihovním conem.

Stateční pánové a krásné dámy

V pátek 18. září proběhne ve stromovce Steampunkový piknik – kdo se chce naladit na sobotní con má jedinečnou šanci. Vše proběhne v těsné blízkosti Planetária hlavního města Prahy, takže i kdyby začalo pršet, tak to nevadí, budeme se mít kam schovat. I tady je v programu nějaká ta přednáška, nějaká ta soutěž a samozřejmě nějaká ta mlsota, kterou si přinesete.

Hlavní část programu proběhne v sobotu 19. září, kdy se setkáme už podeváté v Městské knihovně v Praze. Už teď je to úctyhodné číslo, příští rok to bude ještě lepší!

Pro ty, kteří lační po vědomostech, jsme připravili řadu zajímavých přednášek od našich stálic k úplným nováčkům. Program jsme namíchali s virtuózním uměním nejlepších barmanů – čeká nás něco teorie o steampunku, něco historie (například o viktoriánském Londýně nebo i koloniální Indii) i něco literatury (Daniel Tučka, Martin D. Antonín, Petr Schink…).

K tomu samozřejmě nezapomínáme na tradiční kavárnu s velkou relaxační zónou, kde bude možné v klidu si pokecat, v místě je i bistro s přísunem alkoholu a teplých jídel, chybět nebudou deskovky nebo různé stánky, abyste si mohli odvést nějaký suvenýr (třeba antologii Excelsior, Gentlemani, která se na CONiáši křtila loni).

Chybět nebude ani tradiční památeční placka (pro ty šikovné, kteří vyluští náš kvíz), kterou si vlastnoručně vyrobíte. Samozřejmostí budou dárky pro návštěvníky (obsah ještě ladíme, ale bude to super, věřte nám. Minimálně už teď máme hotový seznam doporučených knížek, abyste věděli, po čem sáhnout).

Máte doma nějakou starou scifárnu nebo fantasárnu, kterou je vám líto vyhodit? Tak ji přineste, součástí je opět Fantastický den pro výměnu knih. Třeba získáte něco, po čem vaše srdce už dlouho touží.

A mohli bychom pokračovat ještě dál, ale to bychom vás připravili o všechna překvapení. Proto dodáme už jenom to nejdůležitější:

-          Vstupné pro čtenáře Městské knihovny v Praze zdarma, pro ostatní je vstupné v ceně nové průkazky (tedy 80 korun – ono to zní jako reklama, ale jsme fakt výhodná knihovna J).

-          Ideální místo v centru Prahy jen kousek od zastávky Staroměstská (a dokážeme doporučit i blízká místa, kde se dá dobře a relativně levně najíst!) – přesná adresa je Mariánské náměstí 1, Praha 

 

 

 

-          Všechny potřebné informace, program, a další zajímavosti potřebné k účasti naleznete na stránce www.mlp.cz/conias nebo na facebookové stránce www.facebook.com/conias.knihovna

Přidat komentář