To je ovšem škoda. Přišlo mi, že se znalostí knižní předlohy jednak některé věci lépe zapadaly do sebe (třeba ve filmu moc neřešili vztah reportérky Rey a toho inženýra a asi by mi přišlo divné, že ji tak zčistajasna předal tu zprávu) a jednak občas film naznačil něco navíc (nebo jsem byl nepozorný čtenář). Taky vyznění třeba té linie se Sonmi je v knize bližší spíš 1984 než Matrixu. A celkově je film takový optimističtější. Mírně :-). Každopádně s knihou bych to nevzdával :-)