RECENZE: Přemysl Krejčík, Rochus

Článek od: Rina Vevesi - 29.08.2024

Kočka na obálce a zajímavá anotace slibující transkontinentální jízdu a nebezpečí – už jen tyhle dva aspekty mě donutily po knize sáhnout. Možná to vypadá, že nejsem náročný čtenář, když mi stačilo tak málo, ale opak je pravdou.
Jsem. To, že něco rozečtu, ještě neznamená, že se vždy podaří naplnit vše, co od knihy očekávám. Nicméně Rochus byl opravdu blízko.

NEDĚLNÍK: Přemysl Krejčík, Zachraňme žánry aneb všechno není dystopie

Článek od: Redakce - 19.02.2023

Začnu úplně špatně. Ale hned vám taky vysvětlím proč. Ne snad, že bych se tím chtěl chlubit, ale zkrátka, abych dokázal nějakou tu kredibilitu. Dystopií (antiutopií, chcete-li, avšak o tom, zda jde nebo nejde o synonymum, třeba někdy jindy) jsem se zabýval posledních osm let, napsal jsem na to téma jednu odbornou knihu, pár „vědeckých“ článků, mluvil o dystopiích na konferencích a věnoval jim diplomovou a kousek disertační práce. Něco málo o nich tedy snad vím, leč nezastírám, že mám mezery.

RECENZE: Přemysl Krejčík, Čokoláda pro wehrmacht

Článek od: Tereza Zelinová - 22.03.2021

Přemysl Krejčík také není typickým autorem fantastiky. Dostaveníčko se sci-fi si dal v díle Kybersex, kde si v patnácti povídkách osahal nástroje alternativních realit, dystopie a pseudohistorie. Na svém kontě má i dvě básnické sbírky (které doporučuji, hlavně tedy Asfaltového plameňáka) a mimo jiné knihu Malej NY.

Rozhovor s Přemyslem Krejčíkem

Článek od: Lucie Koucká - 30.05.2016

Přemysla Krejčíka jste si mohli všimnout ve výloze nebo na letošním Světě knihy, kde se účastnil besed a podepisoval svou novinku, sbírku Kybersex. Některé z povídek byly tak zajímavé, že mě nenapadlo nic jiného než autora vyzpovídat.

Přihlásit se k odběru RSS - P. Krejčík