LIDÉ: Zemřel Albert Uderzo

Článek od: Ivet Křenková - 25.03.2020

Komiksový svět přišel o dalšího významného člověka. V požehnaném věku 92 let zemřel francouzský kreslíř a ilustrátor Albert Uderzo, spoluautor komiksu Asterix. Rodina v prohlášení uvedla, že odešel ve spánku u sebe doma v Neuilly, a zdůraznila, že jeho smrt nesouvisí s aktuální světovou situací okolo koronaviru.

KOMIKS: Komiksove volby nakladatelství CREW

Článek od: Anonym - 07.11.2013

I komiksoví fanoušci jsou zodpovědní voliči, kteří to s osudem našeho státu myslí dobře, nakladatelství CREW uspořádalo takové malé komiksové volby - ovšem s poněkud jinými kandidáty, než jsou na soupiskách oficiálních politických stran.

KOMIKS: Komiksy ze Stezky 1/2

Článek od: Ivo Fencl - 03.11.2012

Mému dětství vládl čtrnáctideník Ohníček. Jen spoře tenkrát bohužel k mým očím dolétla Pionýrská stezka s ilustracemi Zdeňka Buriana, Neprakty i Káji Saudka. Nejslavnějším komiksem Stezky však bezesporu zůstane Berounkou inspirovaná vodácká Modrá pětka...

FILM: Asterix a Obelix ve službách Jejího veličenstva (Astérix et Obélix: Au Service de Sa Majesté)

Článek od: Anonym - 20.10.2012

Caesar chce dobýt Británii, ale britská královna (Catherine Deneuveová) požádá o pomoc Asterixe (bůhvíkdo) a Obelixe (Gérard Depardieu). Ti se do Británie vydávají spolu se synem (nebo to byl synovec?) náčelníka, který by pořád jenom zpíval a balil ženské, k ničemu se nemá a potřebuje "poznat svět". Současně si Římané zaplatí Vikingy, aby Galy zlikvidovali...

KOMIKS: Poslední Asterix?

Článek od: Ivo Fencl - 21.09.2010

Tak to vypadá, že letos česky vyšel už poslední Asterix! Na mou duši. Jmenuje se Asterix a galský školní rok a má sice číslo 32, ale je to už 36. česky vydaný sešit, tedy když tu (a to asi nevhodně) započítám i nečíslovanou (protože naprosto nekomiksovou!) knihu Jak Obelix spadl do druidova kotle, když byl malý (1989, česky 2009).

Přihlásit se k odběru RSS - Asterix a Obelix