Letos jsme dostali už osmý díl Skalpů. Píše to ještě pořád Jasonu Aaronovi dobře, nebo se z téhle série stala nesmyslně protahovaná žvejka, jejíž závěr už měl dávno přijít?
Kladivo na čaroděje má svůj unikátní vesmír a Felixova parta je projekcí jeho kolektivního vědomí. A co je kolektivní vědomí? Ano, správně! Propojení myslí, které neustále vstřebává další mozky. Asimiluje. Stejně jako Borgové. Vcucne nového autora, vtiskne mu matrici kladivářského univerza hluboko do paměťových buněk a natrvalo vytvoří nová neuronová spojení s Felixem, Vincencem, Walterem i Klaudií.
Povídková sbírka PRAHA NOIR, jíž sestavil Pavel Mandys a která nejenže vyšla česky v nakladatelství Paseka, ale v anglickém překladu ji do své mezinárodní prestižní řady Noir zařadilo rovněž newyorské nakladatelství Akashic Books, se výborně hodí nejen k četbě, nýbrž i k poslechu za potemnělých večerů.
Doba plyne a jak mladá generace čtenářů young adult odrůstá svým prvním písmenkovým střevíčkům, plynule přechází na tlustospisy G. R. R. Martina a dalších zvučných jmen zejména z oblasti anglicky psané fantasy. Čeští autoři se v jejich očích těší pověsti ušmudlaných Popolušek odsouzených k věčnému přebírání luštěnin a konverzaci s opeřenci pochybné pověsti. Teď však přichází kmotřička víla, otvírá šperkovnici… a namísto tří oříšků se ukazují Klenoty české fantasy.
Na počátku je jeden policista naprosto oddaný své práci, jeden zoufalý muž, jedna ztracená holčička a její matka uzavřená ve zdech psychiatrické léčebny. A na konci? Na konci bude jeden policista, který překročil zákon, stále jeden zoufalý muž, několik mrtvých a…a to se nechte překvapit co, nebo kdo ještě.
Třetí svazek Kroniky české science fiction mapuje období od poloviny osmdesátých let dvacátého století po současnost a opět přináší čtenářům reprezentativní průřez českou vědecko-fantastickou povídkou.
Největší blbost, co můžete udělat, je vyrazit vojína De Klerka z armády. Tenhle galaktický supervoják totiž nezná nic jiného než zabíjení, vřavu bitevního pole a svištění atomovek nad hlavou. Když ho degradujete a pošlete mezi civilisty, musíte počítat s pořádným průserem.
Není to tak dlouho co se úderné duo českého audioknižního průmyslu Walker & Volf rozhodlo zasadit posluchačům těžkou ránu na solar. Jejich první díl legendárního Asfaltu od Štěpána Kopřivy se ukázal jako trefa do černého. Jedinou nevýhodou zůstával fakt, že příběh prostě nebyl dokončený. To se naštěstí rychle změnilo a posluchači se tak mohou znovu ponořit mezi pekelnou smetánku v čele s Ba'al Zebulem, knížetem Astarothem, nebo arcidémonem Chorozonem.