RECENZE: Mark Lawrence, Trnový císař

Článek od: Hanina - 14.12.2016

Trnový císař završuje Lawrencovu trilogii Roztříštěná říše. Jedná se o dark fantasy, která kulisami připomíná rytířský středověk. Liší se však řadou odkazů na naši současnost i minulost, což je dáno tím, že vše se odehrává po jaderné katastrofě, která postihla Zemi. 

RECENZE: George R. R. Martin, Hra o trůny

Článek od: David P. Stefanovič - 21.06.2011

Než rozečtete Hru o trůny, vězte dvojí: za prvé, přes to, jak je obecně žánrově zařazována, to vlastně žádná fantasy není. A za druhé, jakmile začnete, nedokážete přestat, dokud nebudete o několik tisíc stran dál a nezjistíte, že musíte čekat, než Martin dopíše další díl. (Přesně tak, Píseň ledu a ohně není dokončená. Zlé jazyky tvrdí, že ani nikdy dokončená nebude. Ale ani to vás neodradí. Věřte mi.)

RECENZE: George R. R. Martin, Hra o trůny (Píseň ledu a ohně 1)

Článek od: Matej Vojtko - 26.04.2011

Skôr než sa rozpíšem o dôvodoch, prečo sa tento obdivuhodný úspech podarilo dosiahnuť práve americkému spisovateľovi Georgeovi R. R. Martinovi (takže je to jasné – stačí mať dve stredné mená začínajúce na „R“ a prepisujete dejiny žánru!), sa pokúsim v krátkosti predstaviť dej prvého románu z cyklu „Pieseň ľadu a ohňa“ pod názvom „Hra o tróny“.

Přihlásit se k odběru RSS - Talpress