VYŠLO: Vyšlé knihy od 25. října do 23. prosince 2011 2/3

VYŠLO: Vyšlé knihy od 25. října do 23. prosince 2011 2/3

Článek od: Daemon - 22.01.2012

fantasy

DragonLance: Temný učedník III - Jantar a krev
/DragonLance: Dark Disciple III - Amber and Blood/
Weis, Margaret

Nakladatel: Fantom Print
Překlad: Hana Vlčinská
Obálka: Matt Stawicki
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2011
Počet stran: 224
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

Mina stále netuší, kým doopravdy je - bohyní světla, kterou svedla Takhisis na temnou stranu. Z vln se vynoří v podobě šestileté holčičky a jejími společníky jsou pouze mnich Rhys, jeho fenka Atta a šotek Rulík. Právě oni jsou jedinou její možnou cestou ke spáse, hrází před vlivem pokušitelů, mořské bohyně Zeboim a boha oživlých mrtvých Chemoše, kteří touží definitivně narušit rovnováhu mezi silami Světla a Temnoty a Minu obrátit na stranu temnoty.

229.00 Kč

 


fantasy

Jen pro nebeské oči
/For Heaven's Eyes Only/
Green, Simon R.

Nakladatel: Polaris
Překlad: Josef Hořejší
Obálka: Paul Young
Redakce: -
Rok vydání: 2011
Počet stran: 384
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

Není to žádná procházka podělanou zahradou, být Droodem - jedním z rodiny, která vás lidičky brání před tvory noci, co si na vás brousí zuby už pěknou řádku staletí. Nejsme zrovna oblíbení - těmi, kterým pravidelně nakopáváme zadek ani nevděčným lidstvem, a vlastně se nemáme moc rádi ani mezi sebou.
A teď je Matriarcha mrtvá. Zavražděná. Možná někým z nás. Možná ne.
Zase to spadlo na mne, Eddieho Drooda, abych jednal jako hlava celé naší velké rodiny a rozhodl, co a jak. Vůbec to nebude lehké. Víte, názor na to, kdo Matriarchu zavraždil, Droody rozdělil do dvou více méně stejně velkých táborů: ti jedni si myslí, že ji zabila moje Molly, zatímco ti druzí jsou přesvědčeni, že jsem to udělal já.
A já vím určitě jenom to, že já jsem to nebyl.

289.00 Kč

 


komiks

Ještě jsme ve válce
Kroupa, Mikuláš - Nikkarin - Bartoň, David - …

Nakladatel: Argo, Post Bellum
Obálka: Toy_Box
Redakce: -
Rok vydání: 2011
Počet stran: 184
Rozměr: 215 x 300
Provedení: hardback

Příběhy pojednávají o konfliktu konkrétních lidí s totalitní mocí a jsou pestré jako život sám - přinášejí vítězství i prohry, velké heroické činy i lidské slabosti a vyrovnání se s nimi. Jedním z komiksových hrdinů je například Jiřina Tvrdíková, v jejímž příběhu se dozvíte, jaké to je "česat bílého medvěda" a že v sovětských gulazích bylo vězněno i mnoho československých občanů. Rudolf Bělohoubek zase vypráví, jak mu zavraždili oba rodiče, jen pár kilometrů od Berouna, během poválečného divokého odsunu Němců. Nechybí ani příběhy z období normalizace a mezi komiksovými hrdiny vystupuje i spolupracovník Státní bezpečnosti. Osud "estébáka", který promluvil o svém selhání, zpracoval v komiksu Chytřejší než oni Tomáš Kučerovský.

345.00 Kč

 


sci-fi, fantasy

Jinosvěty aneb (ne)skutečné příběhy
Rauschgoldová, Scarlett (ed.)

Nakladatel: Československý fandom
Obálka: Linda Sigmundová
Redakce: Scarlett Rauschgoldová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 488
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

Víte, jaké závěrečné zkoušky skládá začínající smrtka? Kde se projednávají obchodní spory celé galaxie? Jak moc (nebo málo) to mají s námi těžké rusalky, divoženky, hejkalové, elfové nebo vlkodlaci? Opravdu existují světy, o kterých čteme, jenom ve fantazii jejich tvůrců? Dá se volně procházet z jednoho vesmíru do druhého? Nebo aspoň do jiných realit nahlížet či v rámci té jedné přeskakovat prostorem sem a tam? Neřídí náhodou všechno pravděpodobnostní vlny?
Vypravte se na cestu za odpověďmi s námi - a navštívíte mimo jiné kabaret, kam se dá dostat jen jedinkrát v životě, ostrov, který není na žádné mapě, horské hotýlky navštěvované tajemnými bytostmi, i rozcestí uprostřed pouště, kde žijí chodící kameny a mluvící hadi. Potkáte démona předstírajícího, že je obyčejný hrobník, zpěvačku, jež není čím se zdá být, hlídače bran mezi světy nebo kmeta, který nemůže zemřít dokud jeho oblíbený tým nevyhraje Stanley Cup.
Zjistíte, že každá víla nemusí být hodná, budit mrtvé není právě dobrý nápad, urazit ducha hor se nevyplácí, je třeba dávat velký pozor, co si člověk nese domů, vidět budoucnost někdy nebývá nic platné, ale zato zdánlivě obyčejné boty vůbec nemusejí být obyčejné a než se jeden naděje, taková nevinně vyhlížející starožitná petrolejka mu klidně může obrátit život úplně naruby.

299.00 Kč

 


sci-fi

Jirka a velký třesk
/George and the Big Bang/
Hawking, Lucy - Hawking, Stephen

Nakladatel: Euromedia Group - Knižní klub
Překlad: Lukáš Grygar
Obálka: Garry Parson
Redakce: Helena Kupcová, Eva Zajíčková, Jiří Grygar, Jitka Zykánová, Martina Adlová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 336
Rozměr: 160 x 220
Provedení: hardback

Právě se koná jeden z největších vědeckých experimentů všech dob a Jirka s Aničkou je mohou sledovat úplně zblízka! Aniččin táta Erik vede pokusy ve Velkém hadronovém urychlovači, které mají odhalit první okamžiky vesmíru – velký třesk. Jirka s Aničkou však náhodně objeví ďábelský plán na zničení experimentu! Jirka je vržen do nebezpečného dobrodružství – na vzdálenou galaxii a do kvantového světa... Neuvěřitelně napínavý příběh zahrnuje i nejnovější vědecké teorie o cestování časem a o velkém třesku.

299.00 Kč

 


fantasy

Warhammer: Kladivonoš
/Warhammer: Heldenhammer/
McNeill, Graham

Nakladatel: Polaris
Překlad: Radek Mandovec
Obálka: Jon Sullivan
Redakce: -
Rok vydání: 2011
Počet stran: 344
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

Je čas legend. Země Starého světa jsou divoké a nezkrocené a primitivní kmeny lidí bojují o přežití. V těchto nebezpečných dobách se objeví mladík, který se pro své ctnosti a statečné činy uchází o místo náčelníka kmene Unberogenů. Jmenuje se Sigmar Kladivonoš a jeho činy změní dějiny navždy. Toto je příběh o tom, jak rostla Sigmarova moc až do bitvy o Průsmyk černého ohně, kde lidé a trpaslíci válčili proti hordám orků, aby zajistili bezpečí budoucí Říši.

279.00 Kč

 


komiks

Komiksfest! 2011 (oficiální katalog)
Komardin, Konstantin - Adanti, Dario - Peeters, Frederik - …

Nakladatel: Seqence, Labyrint
Obálka: Konstantin Komardin
Redakce: Jana Fantová, Joachim Dvořák
Rok vydání: 2011
Počet stran: 108
Rozměr: 200 x 285
Provedení: paperback

"Každý rok se nás lidé ptají, jaké bude téma dalšího Komiksfest!u. Po loňském ročníku, který se neočekávaně nesl v poněkud erotickém duchu, nám byla v rámci otázek podsouvána stejně závažná témata - například zvířátka. Na tyto reakce obvykle odpovídáme nenápadným poukázáním na stále znovu zdůrazňovaný podtitul akce: "Komiks unlimited!".
Janka Fantová

150.00 Kč

 


fantasy

Křídla
/Wings/
Pike, Aprilynne

Nakladatel: Fortuna Libri
Překlad: Alena Amchová
Obálka: -
Redakce: Alena Peisertová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 296
Rozměr: 145 x 215
Provedení: hardback

Aprilynne Pikeová nadchla svým debutem i slavnou autorku Ságy Stmívání Stephenii Meyerovou. Není divu, příběh - originální fantasy s přídechem thrilleru a horroru, ale i s prvky love story - o dívce se zvláštním jménem Laurel se čte doslova jedním dechem. Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. Vypadá jako víla, říká si David, ale to ještě netuší, že není daleko od pravdy a že jej po boku Laurel čekají pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se dostávají mezi lidi a začíná boj na život a na smrt...

259.00 Kč

 


komiks

Kriminalistika v komiksech: Balistika, Antropologie a Místo činu
/Detective Work with Ballistics / Corpses and Skeletons: The Science of Forensic Anthropology / Crime Scene Investigators/
West, David - Shone, Rob - Boccanfuso, Emanuele - …

Nakladatel: Computer Press
Překlad: Zuzana Gabajová
Obálka: Emanuele Boccanfuso, Claudia Saraceni
Redakce: Michaela Bystrá-Radvanová, Radek Střecha
Rok vydání: 2011
Počet stran: 144
Rozměr: 170 x 245
Provedení: paperback

Unikátní edice věnována nejznámějším kriminalistickým metodám je plná velmi schopných detektivů, vysoce nebezpečných zločinců a naprosto fascinujících kriminálních případů, kde jsou jednotlivé skutečné příběhy zpracovány do atraktivní podoby kreslených komiksů.
Ponořte se do vzrušujícího světa kriminalisticky a spolu s jejími kladnými i zápornými hrdiny vyřešte 9 skutečných kriminálních případů!

249.00 Kč

 


komiks

Warhammer: Darkblade/Temná čepel - Krvavá vláda
/Warhammer: Darkblade - Reign of Blood/
Abnett, Dan - Hopgood, Kev

Nakladatel: Polaris
Překlad: Petr Caha
Obálka: Clint Langley
Redakce: -
Rok vydání: 2011
Počet stran: 256
Rozměr: 170 x 260
Provedení: paperback

V mrazivých končinách Naggarothu sídlí bojovná rasa temných elfů. Tito zlovolní tvorové neznají soucit, ohledy ani slitování.
Z této proradné rasy ční nade vše jako velký válečník, ale i krutý a sobecký netvor, Malus Darkblade - Temná čepel. Pověsti o obrovském pokladu ukrytém v hluboko v Pustinách Chaosu jsou pro něj příliš velkým pokušením na to, aby je ignoroval, a vydá se jej hledat, aby ještě více rozšířil svou moc a vliv. Netuší, že na něj v Pustinách číhá démon, který s nim má vlastní úmysly. A když se v sázce ocitne jeho duše, nemá příliš na výběr...
Tato akcí nabitá comicsová kniha obsahuje všechny comicsy o Malusovi, které doposud vyšly, a je mrazivým exkurzem do krutého světa temných elfů.

399.00 Kč

 


fantasy

Krysy a Královské moře
/The Rats and the Ruling Sea/
Redick, Robert V. S.

Nakladatel: Argo
Překlad: Zdeněk Uherčík
Obálka: Edward Miller
Redakce: Jiří Popiolek, Jolana Tichá, Milan Dorazil
Rok vydání: 2011
Počet stran: 552
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Do Thashiny svatby, která naplní příslib návratu šíleného krále a stane se scénou pro její vraždu, zbývají pouhé hodiny. Pazel zmařil snahu čaroděje o návrat boha, ale obě strany nyní uvízly na mrtvém bodě. Podaří se Thashu zachránit? Je vůbec možné zabránit válce mezi impérii?
Děj knihy se opět odehrává na palubě obrovského prastarého korábu Chathrand, který nyní musí čelit hrůzám nezmapovaných vod, jejich strašlivým bouřím a vírům, které dokáží pohltit celou loď, a přitom objevuje země dávno zapomenuté lidmi ze severu. Po celou dobu svádí krutou a vleklou bitvu s pronásledovatelem sice menším než on sám, zato však stejně houževnatým a dobře vyzbrojeným.

Román Roberta V. S. Redicka zavádí čtenáře hlouběji do labyrintu spiknutí a zrady, který prostupuje jeho dílem od samého počátku. Pokračování úspěšného Spiknutí Ryšavého vlka je skvělým dílem plným složitých zápletek a vzrušujícího dobrodružství. S každou další stránkou čtenář spolu s hlavními hrdiny cítí, že nic nemusí být takové, jak se zdá...

498.00 Kč

 


fantasy

Kushielovo vtělení
/Kushiel's Avatar/
Carey, Jacqueline

Nakladatel: Triton
Překlad: Olga Machačová
Obálka: John Jude Palencar
Redakce: Jolana Čermáková, Miroslava Karlíková
Rok vydání: 2011
Počet stran: 640
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Phedre věří, že už dosáhla všeho, po čem kdy toužila. Avšak na její milovanou zem, která už léta prosperuje a těší se míru i výhodným spojenectvím, dopadá nový stín. S žádostí o pomoc nečekaně přichází její největší nepřítel a Phedre mu musí vyhovět.
Znovu se tak dostává do cizích končin, na místa mnohem vzdálenější a temnější, kde vládnou síly mnohem strašnější než dosud. S věrným Joscelinem prochází společně peklem, aby nakonec nalezla něco, o čem nikdy netušila, že hledá...

399.00 Kč

 


komiks

Fly High! Leť výš 2
/Fly-High! 2/
Óči, Nacumi

Nakladatel: Zoner Press
Překlad: Jan Horgoš
Obálka: Nacumi Óči
Redakce: Pavel Kristián, Jana Tučníková, Hana Fruhwirtová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 176
Rozměr: 110 x 175
Provedení: paperback

Meru se stala předsedkyní studentské rady a vyhrála první bitvu ve válce proti partě, která terorizuje školu. Spolužáci jsou nadšení, Meru získává nové přátele a mohlo by se zdát, že teď už bude jenom líp. Jenže nečekaný polibek od nejvěrnějšího spojence Ruky všechno zkomplikuje. Její nadlidská síla je totiž najednou pryč a Meru se marně snaží pochopit emoce, které se hlásí o slovo. A aby toho nebylo málo, Ičija ji vyzve na souboj, jehož výsledek rozhodne všechno. A do toho ještě přichází na školu nový učitel, který podobná alotria nehodlá tolerovat! Stane se z něj vítaný spojenec, nebo další protivník, kterého Meru bude muset porazit, aby ze školy udělala místo, kde spolu budou všichni vycházet?

169.00 Kč

 


komiks

Star Wars: Letopisy rytířů Jedi 2
/Star Wars: Tales of the Jedi 2/
Veitch, Tom - Akins, Tony - Rodier, Denis - …

Nakladatel: BB art
Překlad: Jitka Jeníková, Tomáš Jeník
Obálka: Steve Ellis
Redakce: Jiří Pavlovský, Vlastimil Šprta, Mirka Pelnářová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 464
Rozměr: 160 x 235
Provedení: hardback

Odhalte pradávnou historii Jediů...
Již je tomu více než tisíc let, co Stará Republika odrazila zničující útok Sithského Impéria. Počínaje potlačením povstání Freedona Nadda doba klidu a míru pro každou duši v galaxii končí. Díky zvídavosti mladého rytíře Jedi Exara Kuna totiž v samotném srdci Republiky povstávají Temní páni ze Sithu a rozpoutávají Sithskou válku jejíž cílem je podrobení celé galaxie!
Druhá kniha Letopisů rytířů Jedi přináší nejenom vyvrcholení osudů Ulica Qel-Dromy a Nomi Sunrider, ale také epické události, které navždy změnily tvář galaxie Star Wars!

990.00 Kč

 


fantasy

Letopisy Vukogvazdské družiny I
Kravčík, Jan

Nakladatel: Gorgona Books
Obálka: Piotr Cieśliński
Redakce: -
Rok vydání: 2011
Počet stran: 392
Rozměr: 125 x 195
Provedení: paperback

Tovaryš Keredok k smrti rád piklí. Kudúčka Meoda si chce vydupat trochu uznání. Rváč Jokedit touží po řádně chmeleném pivu. Pohan Rinvit by se rád vyhnul hranici. A smolař Dargos... Ten by chtěl konečně svatý klid.
Jsou knihy, v nichž neohrožení hrdinové bojují se silami temnot a zachraňují svět. Letopisy Vukogvazdské družiny mezi ně nepatří.
Protože jejich svět není černobílý. Spíš zatraceně špinavý!
Příběh o společném putování a hledání přátelství, plný odříkání, krve a hrachové kaše.

290.00 Kč

 


fantasy

Lone Wolf 02: Oheň na vodě
/Lone Wolf 02: Fire on the Water/
Dever, Joe

Nakladatel: Mytago
Překlad: Lukáš Šimíček
Obálka: Alberto dal Lago
Redakce: Lenka Matějová, Jiří Reiter
Rok vydání: 2011
Počet stran: 270
Rozměr: 110 x 160
Provedení: paperback

Jsi Lone Wolf - Osamělý Vlk, novic řádu Kai, řádu nadaných válečníků ze země Sommerlund.
Přede dvěma dny se vaše mírumilovná země dostala do válečného konfliktu. Obrovská armáda vedená Temným pánem Zagarnou během překvapivé invaze do Sommerlundu srovnala se zemí opevněný klášter řádu Kai. Ty jsi jediný, kdo tuto osudovou bitvu přežil, a proto jsi přísahal, že smrt svých bratří pomstíš.
Nyní, když je řád Kai zničen, existuje v dosahu jediná síla, která může ochránit tvůj lid před zběsilostí Temného pána Zagarny. Tou silou je Sommerswerd - legendární Meč slunce. Tvým úkolem je nyní odcestovat do Durenoru a získat slavný Sommerswerd, abys jej použil proti Temnému pánovi Zagarnovi...

Dobrodružství Lone Wolfa představují unikátní interaktivní sérii, v níž se každý čtenář stává hrdinou a sám rozhoduje o průběhu napínavého příběhu. Každou epizodu lze hrát samostatně, nebo je lze zkombinovat a získat tak fantastický RPG epos.

259.00 Kč

 


fantasy

Lovec duchů: Omyl
/The Spook's Mistake/
Delaney, Joseph

Nakladatel: Deus
Překlad: Lucie Paulová
Obálka: Martin Zhouf
Redakce: Lucie Křesťanová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 240
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Zatímco se nebezpečí v Hrabství zvyšuje, Tom je vyslán svým mistrem daleko na sever, aby byl trénován jiným lovcem duchů, Billem Arkwrightem. Arkwright žije ve strašidelném mlýně na okraji zrádné mokřiny a jeho metody se ukáží být tvrdé a občas i kruté. Ale už předtím zocelil mnoho učňů a nyní musí udělat to samé s Tomem a připravit ho na nejvážnější nebezpečí v jeho životě.
Když Ďábel pošle svou vlastní dceru, prastarou mocnou vodní čarodějnici Morwenu, aby Toma zničila, Arkwright se zmýlí ve svém úsudku a Tom svým nepřátelům čelí zcela sám. Jakmile lovec duchů s Alicí zjistí, že je Tom v nebezpečí a ponechán vlastnímu osudu, vydají se mu pomoci. Ale pomohou jejich síly proti tak mocné síle temnoty?

269.00 Kč

 


komiks

Lupus 2
/Lupus 2/
Peeters, Frederik

Nakladatel: Tomáš Chlud - Sýpka
Překlad: Václav Najman, Tomáš Chlud
Obálka: Frederik Peeters
Redakce: Martin Urban, Šárka Klomínková
Rok vydání: 2011
Počet stran: 96
Rozměr: 220 x 290
Provedení: paperback

Druhý díl sci-fi komisku oceněného jako nejlepší francouzský komiks.
Hrdinové, hledající trochu klidu, nacházejí úkryt na planetě Necros, planetu zapomenutou civilizací a existující na okraji galaxie. Tam se posílají staří lidé, aby dožili své dny. Lupus a Sanaa tu nacházejí klidné místo, daleko od vzpomínek a číhajících nebezpečí.
Frederik Peeters využívá sci-fi k tomu, aby vyprávěl o mezilidských vztazích.

280.00 Kč

 


fantasy

Malý, velký
/Little, Big/
Crowley, John

Nakladatel: Triton, Argo
Překlad: Adéla Bartlová
Obálka: John Howe
Redakce: Martin Šust, Marie Semíková, Milan Dorazil
Rok vydání: 2011
Počet stran: 528
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Představte si náš svět jako kruh, na jehož obvodu se vyskytuje mnoho cest - říkejme jim dveře -, jimiž můžeme vstoupit do dalšího menšího, uvnitř však většího kruhu jiného světa. Jeho obyvatelé jsou velcí asi jako malý pták nebo plamen svíčky. Tak je nejčastěji spatřujeme, protože většina lidí překročí pouze první obvod, pokud vůbec. Další hranice je menší a je v ní proto méně dveří; je také méně pravděpodobné, že jimi někdo náhodně projde. Obyvatelé dalšího kruhu by vypadali jako vílí děti nebo skřítci, které spatřujeme méně často. A tak to jde dál, velké vnitřní kruhy, v nichž obyvatelé dorůstají plné velikosti, jsou tak malé, že je dennodenně překračujeme, aniž bychom o tom věděli, proto máme tolik pověstí o skutcích tam učiněných. A konečně největší kruh, nekonečno, střed - Férie, dámy a pánové, kde hrdinové jezdí přes nekonečné pláně, plaví se po oceánech a nic tam není nemožné - ten je tak malý, že ani žádné dveře nemá.
Nahlédněme do Férie alespoň na stránkách literárně mimořádného románu, jenž posouvá fantastický žánr do netušených výšin, a kdoví, možná poté najdete vstup do kouzelného světa i ve svém okolí...

399.00 Kč

 


horor

Massagre
/Slawter/
Shan, Darren

Nakladatel: Albatros Media - CooBoo
Překlad: Richard Podaný
Obálka: Mel Grant
Redakce: Tereza Pecková, Alexandra Horová, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2011
Počet stran: 224
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Dervish Grady a Grubbs se pokoušejí vrátit do normálu, žít dál svůj život bez démonů. Když se Dervishovi ozve legendární producentka kultovních hororů a požádá ho, aby jí dělal poradce na jejím novém filmu, vypadá to jako dobrý nápad. Ale natáčení zasazené do městečka jménem Massagre nebude zdaleka taková idylka, jak se na první pohled zdá. Démoni jen čekají na vhodnou příležitost zaútočit a Lord Lítost nezapomíná...

249.00 Kč

 


fantasy

Middlestone III
Horna, Pavel

Nakladatel: Almi
Obálka: Barbora Kyšková
Redakce: -
Rok vydání: 2011
Počet stran: 272
Rozměr: 120 x 200
Provedení: hardback

Přichází třetí a poslední kniha o Middlestone! Ponořte se spolu s hlavními hrdiny do pokračování tajemného příběhu odehrávajícího se částí v roce 1787 a částí v současnosti a poznejte na vlastní kůži, že historie ovlivňuje naše osudy víc, než jste si vždy mysleli.
Z předchozích dvou knih zbývá odpovědět na řadu otázek. Splní se sen Pavlíny a Honzy a bude jim dovoleno vstoupit do Middlestone? Jak si poradí s rodinou Kamenických, kteří se jim od začátku příběhu pletou do cesty? Jak skončí dobrodružství Liva, Kruta a Rozi Rozinky? Jaké tajemství obestírá její sestru Bezi Bezinku? Vypořádají se skřítkové s proradným knížetem Kuthanem Třináctým? Dostane se znetvořený Francek do vysněné Paříže, aby v městě na Seině rozvíjel své sochařské umění? Je možné, že tento hrbáč z Velké Krušné inspiroval Victora Huga k vytvoření postavy Quasimoda? A Terezie Krásnohorská? Bude jí umožněno setkat se s tátou? Jakým způsobem spojí osudy postav příběhu chrám Notre-Dame, temná pevnost zvaná Bastila a její velitel de Launay? Je to všechno vymyšlené, nebo je to pečlivě utajovaná skutečnost?
Popusťte uzdu fantazii a přidejte se k těm, kteří už v existenci Middlestone a ostatních skřítčích království pod Evropou uvěřili!

297.00 Kč

 


horor

Milenka pout zbavená
/Lover Unleashed/
Ward, J. R.

Nakladatel: Baronet
Překlad: Jana Pacnerová
Obálka: Martina Kysucká
Redakce: Marie Hošková
Rok vydání: 2011
Počet stran: 560
Rozměr: 125 x 200
Provedení: hardback

Payne, Vishousovo dvojče, je ze stejně temného válečnického těsta jako její bratr. Protože je od přírody bojovnice a navíc rebelka, co se týče tradiční role Vyvolených žen, není pro ni na Druhé straně místo... a nenajde se pro ni role ani na válečné frontě.
Když utrpí zranění, po kterém ochrne, je povolán lidský chirurg, doktor Manuel Manello, aby ji léčil, jak to dokáže jen on - a zanedlouho je vtažen do jejího nebezpečného, tajného světa. Ačkoliv nikdy dřív nevěřil na tvory, kteří bloudí v noci - jako upíři -, shledá, že je víc než ochoten dát se svést výraznou ženou, jež ho poznamená na těle i na duši.
Zatímco ti dva nalézají mnohem víc než jen erotické souznění, dojde ke srážce lidského světa s upířím a Payne navíc dožene několik set let starý čin, který znamená pro její lásku i život smrtelné ohrožení.

349.00 Kč

 


komiks

Můj ty smutku!: Vybrané stripy Peanuts z let 1960 - 1999
Schulz, Charles M.

Nakladatel: Albatros Media - Plus
Překlad: Petr Onufer
Obálka: Charles M. Schulz
Redakce: Michal Jareš, Martina Mašínová, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2011
Počet stran: 216
Rozměr: 210 x 240
Provedení: hardback

"Můj ty smutku," povzdychne si vždycky Charlie Brown, hlavní hrdina ságy Peanuts, když propadne úzkosti, depresi či naprosté beznaději. A důvodů se pro to najde dost - celý svět se mu občas jeví jako nepřátelské, zhola nepochopitelné místo, kam se mu nedaří zapadnout. Zároveň na sebe Charlie Brown až příliš ochotně bere tíhu celého světa... Svůj heroický boj s osudem však nikdy nevzdává!

279.00 Kč

 


horor

Můří deníky
/The Moth Diaries/
Klein, Rachel

Nakladatel: Euromedia Group - Knižní klub
Překlad: Markéta Demlová
Obálka: Vojtěch Kybal
Redakce: Viola Lyčková, David Dvořák
Rok vydání: 2011
Počet stran: 224
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Šestnáctiletá hrdinka, žijící v luxusní internátní škole, si zapisuje do deníku své nejtajnější myšlenky. Ovládá ji stále rostoucí posedlost spolužačkou, se kterou sdílí ložnici, Lucy Blakeovou, a nemyslí na nic jiného než na její přátelství s novou žákyní Ernessou, tajuplnou, náladovou bledou kráskou s uhrančivým pohledem. S Ernessou jsou spojeny ponuré klepy, podezření a tajemství i řada hrozivých nehod.
Školou se šíří hrůza a Lucy už neví, co je skutečnost a co je jen výplod zjitřené představivosti. Tajuplná, hrůzná atmosféra v sobě spojuje všechny děsy, touhy a úzkosti dospívání. Středobodem deníkových záznamů je jediná otázka: je Ernessa skutečně upír, nebo vypravěčka uvízla v horečnatém světě vlastní fantazie?

229.00 Kč

 


fantasy

Mýt tak jen trochu štěstí aneb Tady nepomůže ani trollí pacička
/Myth-Fortunes/
Asprin, Robert - Nye, Jody Lynn

Nakladatel: Perseus
Překlad: Helena Šnebergrová, Petr Hejtmánek
Obálka: Petr Bauer
Redakce: Luboš Falout, Jana Faloutová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 312
Rozměr: 105 x 165
Provedení: paperback

Jó, nesmrtelnost. Všechno to zní jako báječný nápad... Aahz přijme nabídku a vstoupí, nejdříve coby investor, do projektu na výstavbu pyramidy. Propadne ale té myšlence natolik, že do pyramidového systému zatáhne snad všechny, co zná - samozřejmě do nižších pater. Nic však není ideální: společně s vidinou věčné slávy a nejlepšího výhledu na údolí Zyx přichází i nepředstavitelná smůla. A je na Skeevovi, aby zjistil, proč se projektu nedaří, než se celá pyramida sesype jako domeček z karet...

280.00 Kč

 


horor

Na horizontu pekla
/Hell's Horizon/
Shan, Darren

Nakladatel: Albatros Media - Plus
Překlad: Tomáš Bíla
Obálka: -
Redakce: Martina Mašínová, Soňa Šedivá, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2011
Počet stran: 420
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Celému Městu vládne Kardinál a Al Jeery byl po léta spolehlivým členem jeho Gardy. Jeho loajalita je však podrobena krajní zkoušce ve chvíli, kdy ho pověřili vyšetřením brutální vraždy. Postupně odhaluje hrůzné tajemství, které se dotýká inckých předků města, samotného Kardinála, ale především legendárního vraha Paukara Wamiho. Wami je zlověstná, nepostižitelná bytost, která se řídí vlastními pravidly, zabíjí neúprosně, bez obav z trestu jako neosobní smrtící stín; a Al Jeery se brzy dozví, že s ním má společného víc, než by se zdálo...

399.00 Kč

 


komiks

Naruto 3: Pro své sny
/Naruto 3/
Kišimoto, Masaši

Nakladatel: Crew
Překlad: Jan Horgoš
Obálka: Masaši Kišimoto
Redakce: Jiří Pavlovský, Filip Gotfrid
Rok vydání: 2011
Počet stran: 208
Rozměr: 110 x 175
Provedení: paperback

Zabuza, nindža zabiják, selhal při prvním pokusu o likvidaci stavitele mostů Tazuny... ale pořád ještě je naživu a to znamená, že boj nekončí! Naruto, Sasuke a Sakura teď musí ochránit celou Tazuneho rodinu před nebezpečím... a je zcela jasné, že na tohle jejich síly nestačí. Pokud chtějí přežít, musí se podstatně zlepšit. Jenže je tu malá chybička vy výpočtu. Čekají útok jednoho nindži - a blíží se dva. Naši hrdinové se budou muset rozhodnout, co všechno jsou ochotní udělat, aby splnili svůj úkol. Jsou ochotni při obraně ostatních zabíjet... a zemřít?

179.00 Kč

 


komiks

Naruto 4: Most hrdinů
/Naruto 4/
Kišimoto, Masaši

Nakladatel: Crew
Překlad: Jan Horgoš
Obálka: Masaši Kišimoto
Redakce: Jiří Pavlovský, Filip Gotfrid
Rok vydání: 2011
Počet stran: 184
Rozměr: 110 x 175
Provedení: paperback

Stát se nejlepším nindžou na světě není věc snadná, dokonce ani když nejste obecně zatracovaný outsider, který má v sobě zapečetěného devítiocasého démona, jenž kdysi málem srovnal se zemí celou nindžovskou vesnici. Naruto je však pevně odhodlaný splnit si tento sen a vzdát se za žádných okolností nehodlá. Nejspíš proto, že neví, co to slovo znamená (a prakticky určitě ho nedokáže správně napsat).

179.00 Kč

 


komiks

Návrat do údolí stínů
Kopl, Petr

Nakladatel: Alpress
Obálka: Petr Kopl
Redakce: Lukáš Foldyna
Rok vydání: 2011
Počet stran: 128
Rozměr: 120 x 185
Provedení: paperback

David se probudí v podivném domě s naprostou ztrátou paměti. U své postele najde dětskou chůvičku. Tajemný hlas v ní se stane Davidovým jediným průvodcem po domě plném zrůd. Postupně se dozví, že utrpěl vážné zranění a dům je vězením jeho mysli. Jediný způsob, jak znovu procitnout do reality, je postavit se tváří v tvář nepředstavitelné hrůze.

149.00 Kč

 


sci-fi, fantasy

Nejlepší science fiction a fantasy 2010
/The Best Science Fiction & Fantasy of the Year 5/
Strahan, Jonathan (ed.)

Nakladatel: Laser-books
Překlad: Pavel Bakič, Aleš Heinz, Petr Kotrle, Olga Machačová, Karel Makovský, Eva Müllerová, Daniela Orlando, Tadeáš Pelech, Ľudovít Plata, Richard Podaný, Vojtěch Schubert, Martin Tilcer, Roman Tilcer, Milan Žáček
Obálka: Bob Eggleton
Redakce: Tomáš Jirkovský, Martin Šust, Helena Šebestová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 608
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

Úvodní svazek ročenkové řady známého editora Jonathana Strahana nabízí čtenářům skvělou příležitost poznat kvalitu a rozmanitost současné anglo-americké fantastiky ve velmi umně sestaveném výběru, v němž se bok po boku objevují nejen mistři žánrů science fiction a fantasy, ale i nadějní nováčci, jejichž práce u nás dosud neznáme.
Těšit se můžete na až na drobné výjimky česky dosud nepublikované povídky. Chybět nebudou kratší práce dobře známých představitelů fantastického žánru, poznáte ale i slavná jména budoucnosti.
Kniha je výběrem toho nejlepšího z roku 2010, dostane se vám tak sebrané smetany nejaktuálnějšího ražení v mohutném výběru talentovaného a cenami ověnčeného žánrového editora. A navíc v kvalitním překladu - mezi překladateli nechybí osvědčená jména jako Milan Žáček, Pavel Bakič, Petr Kotrle, Karel Makovský, Tadeáš Pelech či Roman Tilcer.

459.00 Kč

 


sci-fi

Neprůstřelné alibi
/Indulgence in Death/
Robb, J. D.

Nakladatel: Alpress
Překlad: Zdík Dušek
Obálka: Tomáš Řízek
Redakce: Lukáš Foldyna
Rok vydání: 2011
Počet stran: 352
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Po návratu z dovolené čeká na policistku Evu Dallasovou v New Yorku tvrdý oříšek: série zdánlivě nesouvisejících vražd bez motivu, provedených zvláštním způsobem. Eva zjistí, že stopy vedou ke dvojici mladíků z bohatých rodin, kteří zabíjejí čistě pro zábavu a navzájem si poskytují alibi. Hledá důkazy, které by o jejich vině přesvědčily soudce, neví však, že se sama má stát další obětí.

289.00 Kč

 


sci-fi

Ničitel světa
/Event/
Golemon, David L.

Nakladatel: BB art
Překlad: Jiří Špalek
Obálka: -
Redakce: Robert Kubánek, Jan Řehoř
Rok vydání: 2011
Počet stran: 392
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Nová hrozba přichází...
Ubrání se Země invazi z jiné planety? Záhadné havárie stíhacích letounů vyvolají úvahy o možném ohrožení bezpečnosti Spojených států, proto se o událost zajímá i nejutajenější agentura vybavená nejmodernější technikou, Skupina Event, která si klade za cíl zachránit svět před neznámou hrozbou, tvorem nazvaným Ničitel světa. Skupina se zabývá klíčovými událostmi, které by mohly změnit osud světa. Po tom, co se stalo, pátrají i jiné skupiny a dochází k často nelítostnému boji o prvenství v získání prostředků, jak získat nadvládu nad světem.

249.00 Kč

 


komiks

Obrázky z československých dějin
Černý, Jiří - Veis, Jaroslav - Šalamounová, Barbara

Nakladatel: Albatros Media - Albatros
Obálka: Barbara Šalamounová
Redakce: Zuzana Kovaříková, Alexandra Horová, Arnoštka Svobodová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 128
Rozměr: 165 x 245
Provedení: hardback

Poznejte historii svého národa výstižnou a hravou formou! Kniha Vás provede obdobím od příchodu praotce Čecha, přes Bivoje, Libušino proroctví, Karla IV., Jana Husa, golema, až po vznik Československé republiky v roce 1918. Nechybí informace o slavných spisovatelích, hudebních skladatelích, vědcích a vynálezcích.

229.00 Kč

 


horor

Obsidiánový motýl
/Obsidian Butterfly/
Hamilton, Laurell K.

Nakladatel: Epocha
Překlad: Zuzana Ľalíková, Olga Prokešová
Obálka: Dorothea Bylica
Redakce: Jana Kunová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 560
Rozměr: 135 x 200
Provedení: hardback

V životě Anity Blakeové se vyskytuje hodně netvorů. Někteří z nich jsou lidé. Mezi ně patří i muž jménem Edward, nájemný lovec se specializací na nadpřirozeno.
Ten ji požádá, aby mu pomohla vystopovat největší zlo, s jakým se kdy potkala. Cosi, co vraždí, mrzačí a beze stopy mizí do noci.
Cosi, čemu se Anita bude muset postavit naprosto sama...

389.00 Kč

 


fantasy

Oksa Pollocková: Les zbloudilých
/Oksa Pollock: La Foret des égarés/
Plichota, Anne - Wolf, Cedrine

Nakladatel: Jota
Překlad: Lucie Přikrylová
Obálka: Laura Csajagi
Redakce: Milan Řepa, Petr Kovář
Rok vydání: 2011
Počet stran: 368
Rozměr: 150 x 215
Provedení: hardback

Každý už dobře ví, že Oksa Pollocková není žádná obyčejná holka. Život Vyvolené, příští královny Edéfie, nabírá nové, nečekané obrátky. Přestože Vílí muž definitivně zatočil s úhlavním nepřítelem všech Prchlíků, Orthonem McGrawem, zdá se, že Zlo se jen tak nevzdá. Oksu zasáhne nečekaná událost: její nejlepší kamarád Gusta zmizí! Oksa nachází v jeho mobilním telefonu fotografii, kterou pořídil těsně předtím, než ho do sebe vtáhl zakletý obraz. Prchlíci se rozhodnou Gustu vysvobodit a vysílají do obrazu záchranou skupinu. A Oksa samozřejmě nesmí scházet. Netuší, jak strastiplná cesta je čeká a že jejich dobrodružné putování se tentokrát neobejde beze ztrát. Musejí vynaložit všechny síly i schopnosti, aby přežili. Oksa při tom navíc zjišťuje, že ji k tajemnému Tugdualovi poutá stále silnější vztah...
Další dobrodružství Oksy a ostatních Prchlíků obsahuje všechny prvky, jež čtenáře zaujaly už v prvním dílu této románové řady: strhující spád děje, humor, napětí, kouzla, souboje i fantastický stvoření.

348.00 Kč

 


fantasy

Otrhanec
/The Ragged Man/
Lloyd, Tom

Nakladatel: Fantom Print
Překlad: Kateřina Niklová
Obálka: Raymond Swanland
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2011
Počet stran: 368
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

Nový Spasitel nabízí Zemi mír, ale za jakou cenu?
Lord Isak je mrtvý a král Emin tak musí dál bojovat sám - a Meninové se rádi postaví jeho výzvě. Schyluje se k velkému střetu: bitevní linie jsou načrtnuty a zvěrstva se kupí děsivou rychlostí.
Lid Země se obrací proti Eminovi a jeho zbývajícím spojencům a jediná šance na přežití tak spočívá v rukách mrtvého muže.

279.00 Kč

 


fantasy

Padlí andělé / Leviatan
/The Fallen / Leviathan/
Sniegoski, Thomas E.

Nakladatel: Albatros Media - CooBoo
Překlad: Anna Vondřichová
Obálka: -
Redakce: Karolina Medková, Petr Eliáš, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2011
Počet stran: 416
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

Aaron Corbet je celkem normální kluk, trochu samotář, sirotek s problematickou minulostí, který ale doufá, že konečně našel náhradní rodinu, přátele i smysl života. To všechno se ale změní na jeho osmnácté narozeniny; začne najednou rozumět portugalštině, latině, a dokonce i svému psovi, a jeho závěr je celkem logický - totálně se zbláznil!
Pak se ale objeví dva velice podivní muži, kteří mu prozradí, že je Nephilim - syn smrtelnice a anděla, padlého anděla. Aaron tomu nevěří a popírá své nadpřirozené schopnosti. Ale musí se se svým dědictví vyrovnat - a to rychle. Temné síly nabývají na moci a jsou odhodlány jej zničit...

299.00 Kč

 


fantasy

Warhammer: Pán zkázy
/Warhammer: Lord of Rui/
Abnett, Dan - Lee, Mike

Nakladatel: Polaris
Překlad: Leona Malčíková
Obálka: Clint Langley
Redakce: -
Rok vydání: 2011
Počet stran: 296
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

Žádná rasa ve světě Warhammeru není tak krutá a proradná, jako temní elfové, a nikdo z nich není tak neblaze proslulý, jako Malus Temná čepel. Aby získal zpět svou nesmrtelnou duši od strašlivého démona Tz'arkana, musí pro něj získat pět ztracených magických artefaktů a přinést je dřív, než se rok sejde s rokem. Nyní mu zbývá najít ten poslední - Vaurogův amulet, ale on nemá nejmenší ponětí, kde jej hledat. Ale i kdyby jej nakonec přece jen našel, je možné Tz'arkanovi věřit, že svou část úmluvy dodrží, nebo se pokusí Maluse podvést naposled?

289.00 Kč

 


horor

Paranormálové 1: Zlodějka duší
/Paranormalcy/
White, Kiersten

Nakladatel: Fortuna Libri
Překlad: Emílie Harantová
Obálka: -
Redakce: Alena Peisertová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 346
Rozměr: 145 x 215
Provedení: hardback

Hrdinka románu Evie má velice zvláštní povolání: pracuje v Mezinárodní agentuře pro zadržování paranormálů. Běžně se vídá s upíry a vlkodlaky, její nejlepší přítelkyně patří mezi mořské panny a nová láska je vodouch - paranormál, který na sebe dokáže brát nejrůznější podoby. Nic na paranormálních tvorech ji nemůže překvapit a zaskočit. Paranormálové jí vlastně připadají normální a agentura jí nahrazuje rodinu, o kterou přišla. Trochu jí vadí, že je ochuzena o běžné radosti svých vrstevníků, ale vede vcelku spokojený život. To se však má brzy změnit. Paranormálové začínají z neznámých důvodů umírat a kolem Evie se začínají dít podivné věci. Potom se na scéně objeví Zlodějka duší a Evie jde o život...
Napínavý příběh, v němž se prolíná svět lidí a nadpřirozených sil, je plný dramatických scén, ale nepostrádá ani humor.

259.00 Kč

 


horor

Past na medvěda
Neomillnerová, Petra

Nakladatel: Brokilon
Obálka: Koutmedia
Redakce: Robert Pilch, Zuzana Ľalíková
Rok vydání: 2011
Počet stran: 272
Rozměr: 125 x 200
Provedení: paperback
Stav: nové vydání

Ruka zákona si nevybírá a tentokrát tvrdě dopadla na medvědodlaka Konráda. Je obviněn z vraždy pornoherečky a na Tině Salo je, aby vše uvedla do pořádku. Naneštěstí ani v Polsku, kam se rozhodla svého komplice ukrýt, není zrovna bezpečno, naopak, zdá se, že Tina a její přátelé vpadli do rodící se upírské války. Brzo se ukáže, že tentokrát jde o krk (nebo jiné části těla) opravdu všem.

258.00 Kč

 


 

Pevnost 11/2011
Lukačovičová, Lucie - Willrich, Chris - Holub, Zbyněk K.

Nakladatel: K4KPublishing
Překlad: Andrea Peprlová
Obálka: Falcon
Redakce: Tomáš Němec, Jiří Popiolek, Wojta Běhounek, Ďuro Červenák, Martin Fajkus, Filip Gotfrid, Martin Kučera, Petra Neomillnerová, Daniel Storch
Rok vydání: 2011
Počet stran: 98
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

 

Měsíčník o fantasy, sci-fi a hororu.

Povídky:
- Lucie Lukačovičová: Strom smrti, plody života
- Chris Willrich: Karthagarští lvi
- Zbyněk K. Holub: Zpívající meč - Čajový drak a kočičí démon (ukázka)

55.00 Kč

 


 

Pevnost 11/2011 - Blackout
Kovanic, Jan - Lukačovičová, Lucie - Willrich, Chris - …

Nakladatel: K4KPublishing, Epocha
Překlad: Andrea Peprlová
Obálka: Dan Černý, Falcon
Redakce: Tomáš Němec, Jiří Popiolek, Wojta Běhounek, Ďuro Červenák, Martin Fajkus, Filip Gotfrid, Martin Kučera, Petra Neomillnerová, Daniel Storch
Rok vydání: 2011
Počet stran: 98
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

 

Měsíčník o fantasy, sci-fi a hororu.

Povídky:
- Lucie Lukačovičová: Strom smrti, plody života
- Chris Willrich: Karthagarští lvi
- Zbyněk K. Holub: Zpívající meč - Čajový drak a kočičí démon (ukázka)

- Jan Kovanic: Blackout
Román vychází ze základní dějové zápletky Neffova románu Tma.
První náraz Elektrické smrti zachytili policisté, hasiči, zdravotníci, zatímco jiní kradli a šplhali se k moci. Po rozpadu technologických sítí zmizely i struktury sociální a mocenské. Lidstvo si musí vzpomenout na dobu před elektřinou. A jde mu to: šavle, sirky a krutost stále fungují, tanky na Václaváku tentokrát střílejí z děl... Přežije nakonec obyčejná rodina Rezkových, která nás provází paláci vládců, jihočeskými chalupami i dalekou Amerikou...?

125.00 Kč

 


 

Pevnost 12/2011
Hrdlička, Lukáš - Novik, Naomi - Rambo, Cat

Nakladatel: K4KPublishing
Překlad: Kateřina Niklová
Obálka: Bontonfilm
Redakce: Tomáš Němec, Jiří Popiolek, Wojta Běhounek, Ďuro Červenák, Martin Fajkus, Filip Gotfrid, Martin Kučera, Petra Neomillnerová, Daniel Storch
Rok vydání: 2011
Počet stran: 98
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

 

Měsíčník o fantasy, sci-fi a hororu.

Povídky:
- Lukáš Hrdlička: Hlasy ze druhého břehu
- Naomi Novik: Araminta aneb Zkáza Drakamény
- Cat Rambo: Ohlodám ti kosti, pravila mantichora

55.00 Kč

 


horor

Pokrevní pouta
/Bloodlines/
Mead, Richelle

Nakladatel: Domino
Překlad: Katrin Chýlová
Obálka: Marek Šebesta
Redakce: Karin Lednická, Hana Kneblová, Martin Pěch
Rok vydání: 2011
Počet stran: 336
Rozměr: 130 x 205
Provedení: paperback

Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného.
Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí.
Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev...

249.00 Kč

 


 

Pevnost 12/2011 - Stalker
Strugackij, Arkadij - Strugackij, Boris - Hrdlička, Lukáš - …

Nakladatel: K4KPublishing, Triton
Překlad: Kateřina Niklová, Marie Uhlířová
Obálka: Martin Zhouf, Bontonfilm
Redakce: Tomáš Němec, Jiří Popiolek, Wojta Běhounek, Ďuro Červenák, Martin Fajkus, Filip Gotfrid, Martin Kučera, Petra Neomillnerová, Daniel Storch
Rok vydání: 2011
Počet stran: 98
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback
Stav: vyprodáno

 

Měsíčník o fantasy, sci-fi a hororu.

Povídky:
- Lukáš Hrdlička: Hlasy ze druhého břehu
- Naomi Novik: Araminta aneb Zkáza Drakamény
- Cat Rambo: Ohlodám ti kosti, pravila mantichora

- Arkadij Strugackij, Boris Strugackij: Stalker
Dnes již klasický román bratří Strugackých nás zavádí do Pásma - tajemné oblasti u městečka Harmondu, kde se dá objevit mnoho podivných, ale někdy smrtelně nebezpečných úkazů, předmětů a anomálií. V Pásmu se dá rychle zbohatnout, ale ještě rychleji zemřít... Přesto se noc co noc stalkeři odvažují dál a dál. Cena je ovšem vysoká. A zaplatit musí všichni. Někde v samotném srdci Pásma je však možná skryta naděje...

125.00 Kč

 


sci-fi

PoloSvět: Zima
/The Demi-Monde: Winter/
Rees, Rod

Nakladatel: Jota
Překlad: Věra Procházková
Obálka: René Senko
Redakce: Milan Řepa, Petr Kovář
Rok vydání: 2011
Počet stran: 532
Rozměr: 145 x 215
Provedení: hardback

Kolik zlosynů se může sejít na jednom místě? Ve virtuální simulaci PoloSvět nechybí nikdo: inkvizitor Torquemada, revolucionář Robespierre, nacista Heydrich, divous Rasputin, ani velký mystifikátor Aleister Crowley.
PoloSvět je nejpokročilejší počítačová simulace, která kdy byla americkou vládou vyvinuta. Jejím cílem bylo připravit vojáky na strašlivé podmínky při vedení současných válek. Virtuální PoloSvět je tak odsouzený k nekončící občanské válce. Třicet milionů jeho digitálních obyvatel ovládají vybraní duplikovaní nejkrutější tyrani.
Nějakou dobu to vypadá, že se nemůže nic stát. Avšak něco se v PoloSvětě zvrtne a Norma, dcera prezidenta Spojených států amerických, v něm uvízne. Unese ji jeden z nejproslulejších tyranů všech dob: duplikát Reinharda Heydricha. Podaří se Normu zachránit? Na pomoc je jí vyslána osmnáctiletá jazzová zpěvačka Ella Thomasová. Když Ella vstoupí do PoloSvěta, postupně zjišťuje, že není všechno takové, jak se na první pohled zdá. Virtuální zdi totiž jen s námahou zadržují zlo uvnitř PoloSvěta a ten skutečný svět, v němž lidé žijí, je v mnohem větším nebezpečí, než si kdo uvědomuje...

398.00 Kč

 


fantasy

Prach snů
/Dust of Dreams/
Erikson, Steven

Nakladatel: Talpress
Překlad: Dana Krejčová
Obálka: Steve Stone
Redakce: Eva Hartová
Rok vydání: 2011
Počet stran: 912
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

Ve válce prohrává každý. Tuto krutou pravdu lze spatřit v očích každého vojáka na každém světě. Do vyhnanství vypovězené malazské vojsko pod velením pobočnice Tavore se vydává z Lederu na východ přes Pustiny, kde má bojovat za neznámou věc s nepřítelem, jehož ještě nikdy nevidělo. Na osud, jaký čeká Lovce kostí, není žádný voják připraven a nedokáže mu vzdorovat žádná smrtelná duše - jejich nepřítelem je nejistota a jedinou zbraní proti ní je umíněná odvaha. Poslední velké vojsko Malazské říše je odhodláno k poslednímu hrdinskému boji ve jménu vykoupení. Mohou však být skutky hrdinské, když je nikdo nevidí? A může skutek, který nikdo nevidí, navždycky změnit svět? Osudy jsou zřídkakdy jednoduché, pravda nikdy není jasná, a jedinou jistotou je, že čas nikdy není na vaší straně. Karty z balíčku draků byly vyloženy, a přitom byla vypuštěna děsivá síla, již nikdo nechápe. Odpovědi na Lovce kostí čekají za Pustinami.

519.00 Kč

 


fantasy

Pravda nebo věrnost
/Truth or Dare/
Krentz, Jayne Ann

Nakladatel: Baronet
Překlad: Daniela Čermáková
Obálka: Oldřich Liška
Redakce: Marie Hošková
Rok vydání: 2011
Počet stran: 320
Rozměr: 125 x 200
Provedení: hardback

Designérka interiérů Zoe Luceová našla ve Whispering Springs dlouho hledaný klid a štěstí. Jako čerstvá novomanželka se učí žít se svým manželem, soukromým vyšetřovatelem Ethanem Truaxem, a zdá se, že ji čeká krásná budoucnost po boku muže, před nímž nemusí skrývat své paranormální schopnosti - dokáže totiž vycítit ve zdech pokojů události, které se v nich udály.
Hrozba, jež svedla Zoe s Ethanem dohromady, je konečně za nimi, nebo si to všichni alespoň myslí. Zoe totiž někdo pronásleduje, někdo, kdo zná její minulost a mapuje každý její krok. Ethanem se tedy musí pustit do řešení záhady, která může ohrozit nejeden lidský život.

249.00 Kč

 


fantasy

Před zraky Tzulana
/Unter den Augen Tzulans/
Heitz, Markus

Nakladatel: Fantom Print
Překlad: Zdeněk Sladovník
Obálka: Jan Patrik Krásný
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2011
Počet stran: 272
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

Po krvavé bitvě u Telmaranu převládají obavy, že její výsledek zpečetil osud Ulldartu - staré proroctví spojující Lodrikův osud s návratem zapuzeného Temného boha Tzulana se stává skutečností.
Panovník je stejně jako předtím vystaven vlivu démonických sil, jeho bývalí spojenci a přátelé se ocitli buď ve vyhnanství, nebo ve vězení. Nebo je snad někde ještě možnost záchrany?
Překvapivě se objevuje chlapec, jenž nepoznán vyrůstá na vzdáleném kontinentu Kalisstron. Je to Lodrikův syn Lorin, jemuž je předurčeno postavit se mocnostem temnoty.
Odváží se čelit v boji svému nesmírně mocnému otci? Nebude už příliš pozdě?

259.00 Kč

 


fantasy

Příběhy z konce předměstí
/Tales from Outer Suburbia/
Tan, Shaun

Nakladatel: Kniha Zlín
Překlad: Markéta Jansová, Eva Dejmková
Obálka: Shaun Tan
Redakce: Lenka Matoušková
Rok vydání: 2011
Počet stran: 96
Rozměr: 190 x 245
Provedení: hardback

Příběhy z konce předměstí jsou antologií patnácti velmi krátkých ilustrovaných povídek - humorných, poetických, dojemných, vážných, lehce děsivých, melancholických či jen hravě absurdních. Každá z nich se zabývá podivnou situací či událostí, která se odehraje v jinak důvěrně známém předměstském světě, ať již jde o návštěvu maličkého zahraničního studenta, dobrodružnou expedici dvou bratrů na samý konec předměstí, obrovského dugonga záhadně vyvrženého na trávník u sousedů, objev tajemného pokoje uvnitř domu, zlověstný stroj nainstalovaný ve veřejném parku nebo o moudrého buvola obývajícího prázdnou parcelu na konci ulice. Skutečným obsahem každého příběhu je spíše to, jak na tyto záhadné úkazy a absurdity reagují obyčejní lidé, do jaké míry je jejich význam odhalen, ignorován či zcela nepochopen.
Mnohovrstevnatá kniha není určena zdaleka jen dětem nad 12 let, třebaže právě v kategorii knih pro děti a mládež za ni mladý australský autor a ilustrátor posbíral řadu prestižních ocenění.

289.00 Kč

 


horor

Příšerné příběhy z Černé lodi
/Tales of Terror from the Black Ship/
Priestley, Chris

Nakladatel: Argo
Překlad: Vít Penkala
Obálka: David Roberts
Redakce: Oldřich Vágner, Alena POkorná, Alexandra Švolíková
Rok vydání: 2011
Počet stran: 220
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Další náklad Příšerných příběhů na obzoru! Tentokrát je vypráví mladý námořník, který se uprostřed bouřlivé noci objeví ve zchátralé krčmě stojící na samotném vrcholu odlehlého útesu na pobřeží Cornwallu. Krátí tak čas sobě i dvěma dětem, sourozencům Ethanu a Katce, kteří zde čekají na otce, až se vrátí z města s lékem na jejich záhadnou nemoc. Námořníkova vyprávění jsou povětšinou zasazena do uzavřeného prostoru lodi, kde se hrůza šíří rychleji a nelze před ní uniknout. Objevují se v nich přízraky, piráti i mořské obludy; dojde však i na zjevení mnohem strašlivější než o jakých se zdá v nejhorších snech. Kdo je vlastně onen námořník, který umíněně trvá na tom, že všechny jeho historky se skutečně odehrály? V závěru je tato záhada rozluštěna, a nejen tato; čtenář by ale možná byl raději, kdyby se některé věci dozvědět nemusel...

Po Příšerných příbězích strýce Montaguea se tak ke čtenářům dostává další várka příjemně mrazivých povídek, kterými jejich autor vzdal hold Edgaru Allanu Poeovi.

248.00 Kč

 


horor

Probuzená
/Awakened/
Cast, P. C. - Cast, Kristin

Nakladatel: Euromedia Group - Knižní klub
Překlad: Jana Kunová
Obálka: Viera Fabianová
Redakce: Iveta Poláčková, Martina Bekešová, David Dvořák
Rok vydání: 2011
Počet stran: 288
Rozměr: 130 x 205
Provedení: hardback

Zoey a její strážce Stark se vrátili z onoho světa, ale nemají sílu ani chuť odjet z bezpečného, magií prostoupeného ostrova Skye a čelit dalším intrikám zlé velekněžky Neferet a nesmrtelného Kalony. Temnota však nespí, naopak získává na síle a chystá se příznivcům Světla zasadit další smrtící úder. A když v tulské Škole noci dojde k nejhorší možné tragédii, Zoey už se nemůže dál skrývat. Čeká ji kruté probuzení...

299.00 Kč

 


horor

Prokletý dům
/Glass Houses/
Caine, Rachel

Nakladatel: Brokilon
Překlad: Pavel Valenta
Obálka: Alžběta Trojanová, Lukáš Tuma
Redakce: Robert Pilch, Renata Heitelová, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2011
Počet stran: 256
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

Vítejte v Morganville. Po západu slunce ale raději zůstaňte doma. Městu začínají vládnout ti, kdo nejsou úplně mrtví...
Claire přijela do Morganville studovat a dobře se bavit. Nepředpokládala, že spolužačky z koleje jí budou už od začátku ztrpčovat život. Ani pronájem pokoje ve velkém starém domě však vůbec není změnou k lepšímu. Noví spolubydlící mají svá temná tajemství... ale přijmou Claire mezi sebe, když se ulice města začnou hemžit zlem žíznícím po čerstvé krvi...

228.00 Kč

 


fantasy

Proroci chaosu
/Chaosbound/
Farland, David

Nakladatel: Classic
Překlad: Adéla Kulová
Obálka: Jon Sullivan
Redakce: -
Rok vydání: 2011
Počet stran: 432
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

Drsné, temné a elegické pokračování Farlandovy fantasy ságy Runovládci se soustřeďuje na hrdiny Borensona a Myrrinu, těsně po udatném boji proti představitelům ztělesňujícím čiré zlo. Fallion, ohňotvůrce, syn největšího Krále Země, který kdy žil, spojuje zničený Jeden svět, přičemž Borenson splývá s Aaath Ulberem, gigantickým berserkerským bojovníkem. Jak se světy a osobnosti prolínají, Borenson ztrácí své lidství a rodinu, ale získává nadlidský úkol: musí pomoci Fallionovi sloučit všechny světy tak, že sjednotí lidské kmeny a navždy porazí wyrmlingy.
V pochmurném světě plném krutosti předkládá Farland neurčitou linií mezi ctí a posedlostí na místě, kde se za soucit platí cena nejvyšší. S narůstajícím napětím série vyvstává naléhavost příběhu, která přitahuje čtenáře, holdující filozofickým úvahám a složitým intrikám procházejícím bahnem a krví...

299.00 Kč

 


sci-fi

Puls nekonečna
Adamovič, Ivan (ed.)

Nakladatel: Albatros Media - Plus
Obálka: Teodor Rotrekl
Redakce: Ondřej Müller, Alexandra Horová, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2011
Počet stran: 476
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Druhý svazek Kroniky české science fiction, pojaté jako reprezentativní průřez českou sci-fi povídkou, zahrnuje období od konce 50. let, kdy po několikaleté odmlce začal být tento žánr znovu psán a vydáván, do konce 70. let.
Povídky nejsou vybrány pouze z knižně vydaných sbírek, ale také ze stránek dobových časopisů či dokonce z nevydaných rukopisů.
Čtenář tak dostává do rukou zatím nejplastičtější obraz české sci-fi povídky s těžištěm v kreativních 60. letech minulého století.
Antologie obsahuje knižně dosud nevydané sci-fi od Ivana Klímy, Vladimíra Babuly či Ludvíka Součka, ale i vůbec poprvé vydané povídky Iva Štuky a Františka Pilaře. Nechybí ani klasici české sci-fi Jan Weiss, Ivan Foustka, Josef Nesvadba, Zdeněk M. Veselý či Václav Kajdoš.
Každá s povídek je opět uvedena podrobným informačním textem o autorovi, některé také doslovem, díky čemuž je možno knihu používat jako skutečného průvodce dějinami české fantastiky.

399.00 Kč

Přidat komentář