Obrázek uživatele Jan Křeček

Historie

Členem již
12 let 2 měsíce

Moje příspěvky

Přibližně před rokem a třemi měsíci to začalo. Roční série tweetů s plánem o rok později vše publikovat, abychom zjistili, čím jsme před rokem žili. Tady je čtvrtý díl z dvanácti.

Přibližně před rokem a dvěma měsíci to začalo. Roční série tweetů s plánem o rok později vše publikovat, abychom zjistili, čím jsme před rokem žili. Tady je třetí díl z dvanácti.

Nešel váš život někdy podle představ? Co kdyby vám někdo mohl splnit přání? Třeba by se všechno obrátilo a žilo by se lépe. Nebo byste se dostali do víru podivných událostí a aspoň byste měli o čem vyprávět. Jestli nechcete kupovat zajíce v pytli, než si budete něco přát, podívejte se na Dálnici 60.

Přibližně před rokem a měsícem to začalo. Roční série tweetů s plánem o rok později vše publikovat, abychom zjistili, čím jsme před rokem žili. Tady je druhý díl z dvanácti.

Které knihy z roku 2021 naši respondenti nejčastěji jmenovali? Kdo „vyhrál“? Které texty by určitě neměly uniknout vaší pozornosti? Přinášíme výsledky ankety Kniha roku Sardenu 2021.

Pravidelná anketa Kniha roku Sardenu má za sebou další ročník. V článku najdete komentáře všech respondentů (kterým moc děkujeme!) a s nimi i možnost přidat do svého seznamu knih k přečtení tituly, které vám třeba unikly. Žebříček nejčastěji jmenovaných knih zveřejníme další den.

S napětím sledujeme situaci na Ukrajině. Pomáháme dle svých možností a sil. Zde jsme aspoň symbolicky změnili pozadí, i když předpokládáme, že válku to nezastaví. Škoda. Sarden je web o fantastice. Politika sem nepatří a nemáme v plánu to měnit.

V roce 2020 jsme těsně před vypuknutím epidemie zvládli vyhlásit výsledky ankety Kniha roku Sardenu živě. Letos se pokusíme navázat – a tímto zveme na brněnský FénixCon, kde vyhlášení v rámci slavnostního večera proběhne.

Přibližně před rokem to začalo. Roční série tweetů s plánem o rok později vše publikovat, abychom zjistili, čím jsme před rokem žili. Tady je první díl z dvanácti.

„I skladník ve šroubárně si může přečísti Vergilia v originále!“ Hojně citovanou větu z filmu Marečku, podejte mi pero většina Čechů zná. Jádro vtipu spočívá v nepravděpodobné představě, že skladník se ve volném čase zabývá klasickou literaturou v originálním znění. To, kým a čím jsme, je z významné části dáno prostředím, ve kterém se pohybujeme.

Stránky