Obrázek uživatele Jan Křeček

Historie

Členem již
12 let 11 měsíců

Moje příspěvky

Na kterých knihách vydaných roku 2022 se naši respondenti shodli? Které tituly byste neměli minout? Nemusíte vše složitě počítat, udělali jsme to za vás! Výsledky ankety Kniha roku Sardenu konečně zveřejněny!

Pravidelná anketa Kniha roku Sardenu má za sebou další ročník. V článku najdete komentáře všech respondentů (kterým moc děkujeme!) a s nimi i možnost přidat do svého seznamu knih k přečtení tituly, které vám třeba unikly. Žebříček nejčastěji jmenovaných knih zveřejníme následující den.

Po loňském vyhlášení ankety Kniha roku Sardenu na brněnském FénixConu se letos opět dostalo na Prahu. Zapište si do diářů 18. březen…

Přibližně před dvěma lety to začalo. Roční série tweetů s plánem o rok později vše publikovat, abychom zjistili, čím jsme před rokem žili. Tady je poslední, dvanáctý díl z dvanácti.

Začal jsem psát Nedělník o tom, jak se mi líbí literární formy a vůbec omezení v literatuře. Pak jsem začal psát bilanční Nedělník o tom, co se mi všechno (ne)povedlo v uplynulém roce. Načež jsem začal psát Nedělník o blížících se volbách, aktuálních nesnázích (jsem právě nemocný), jiných aktuálních nesnázích (píšu disertaci, nejde mi to a trvá mi to) a zhoršující se kvalitě korektur (na příkladu Atlasovy šestky, kterou jsem začal číst, ale po dvou stranách mě z těch chyb bolely oči, takže jsem zase číst přestal). Nic z toho nespělo ke konci, který by byl buď kýžený (tj. píšu o tom, o čem chci psát, a nezní to na první dobrou jako nesmysl), nebo dohledný (tj. píšu o tom, o čem chci psát, nezní to na první dobrou jako nesmysl a zvládnu to dokončit včas). Níže tedy najdete Nedělník koncipovaný jako slohová práce na téma Můj pokoj, popis. Protože větší nesmysl už mě nenapadl.

Anketa Kniha roku Sardenu žije dál. Vyhlašujeme osmý ročník – a stojíme i o vaše příspěvky!

Přibližně před rokem a deseti měsíci to začalo. Roční série tweetů s plánem o rok později vše publikovat, abychom zjistili, čím jsme před rokem žili. Tady je jedenáctý díl z dvanácti.

Přibližně před rokem a devíti měsíci to začalo. Roční série tweetů s plánem o rok později vše publikovat, abychom zjistili, čím jsme před rokem žili. Tady je desátý díl z dvanácti.

Přibližně před rokem a osmi měsíci to začalo. Roční série tweetů s plánem o rok později vše publikovat, abychom zjistili, čím jsme před rokem žili. Tady je devátý díl z dvanácti.

Přibližně před rokem a sedmi měsíci to začalo. Roční série tweetů s plánem o rok později vše publikovat, abychom zjistili, čím jsme před rokem žili. Tady je osmý díl z dvanácti.

Stránky