Článek od: Redakce
01.09.2022

Letos jsme vás svým tématem Moje létající auto chcíplo zdá se vyděsili. Přišlo nám 28 povídek, které teď budou ostřílení porotci číst a hodnotit.

464x přečteno
Článek od: ena
31.08.2022

Jude a Kyle sú bratia a nemajú práve šťastné obdobie. Pozerali sa, ako zdĺhavo a vyčerpávajúco zomierala ich matka. No netušili, že matkina smrť nebude ani zďaleka to najhoršie, čo ich postretne. Krátko po pohrebe zastavilo pred domom auto a vystúpili z neho traja strýkovia. Lucius, Dwight a Lenny vtrhli do pokojného detstva chlapcov a zmenili ho na peklo.

376x přečteno
28.08.2022

Knížky Stephena Kinga jsem nečetla, ale přímo hltala, vsakovala je póry do sebe a vstřebávala je jako duchovní potravu. A filmy, jako třeba Doktor Spánek, zrovna tak.

272x přečteno
Článek od: Petr Simcik
26.08.2022

Robobrain je jedním z nejznámějších robotů světa hry Fallout. Je i poměrně rozšířený, což je vzhledem k jeho povaze a hlavně historii dost s podivem. 

409x přečteno
24.08.2022

Na letošní filmové hororové novince jsem byla hned, jak ji promítali v uničovském kině. Dost markantně jsem zvýšila věkový návštěvnický průměr, protože jsem tam byla jediná nad pětadvacet. Ale vzhledem k tomu, že je mi podle testu mentálního věku dvacet, tak bylo vše v cajku.

336x přečteno
Článek od: Redakce
23.08.2022

Po úspěšném vydání knihy Bedny – Zabít sráče! se autorka rozhodla pro vlastní cestu při vydání další knihy, kterou je Smrdutý kojot (Rosana Zvelebilová, červen 2022). K té příležitosti si založila nakladatelství Canc, které cílí na minority. Snad se bude nové nakladatelství Canc odvážnějším čtenářům líbit, bavit je a uspokojovat. A to nejen vydanými knihami, ale i doprovodným programem, jakým jsou „kreslící strýmy“ každé úterý na kanálu Canc, videa, obrázky a další extra zážitky. A v neposlední řadě e-knihy, třeba i zdarma.

375x přečteno
Článek od: Redakce
22.08.2022

Tomie
Legenda japonského hororu přichází v kompletním vydání!

Je překrásná a svůdná. Jmenuje se Tomie a coby dokonalá femme fatale ničí životy mužů i žen ve svém okolí. Před jejím kouzlem není úniku a nelze se jí zbavit – a že se o to mnozí neustále pokoušejí…

242x přečteno
Článek od: Monika Slíva
21.08.2022

Je sobota dopoledne a venku nádherně prší. Mám napsat Nedělník a už od středy čekám, až mě přepadne a znásilní nějaká geniální myšlenka.

302x přečteno
Článek od: ena
17.08.2022

Veríte v Nebo a Peklo? Mnohých utešuje predstava, že aspoň po smrti sa tí zlí dočkajú v Pekle utrpenia, aké iným spôsobovali počas svojho života. Milióny znášajú svoje ťažké osudy vďaka silnej viere v odmenu, ktorou im bude po smrti nádherný život v nebeskom kráľovstve. Ale čo ak je všetko trošku inak? Možnože Nebo a Peklo neexistujú, no môže byť pravda aj to, že vlády Neba a Pekla sú rovnako skorumpované, ako tie naše...

338x přečteno
Článek od: Martin Novák
16.08.2022

Jestli chcete poznat autora, začněte povídkovou sbírkou.
Jestli chcete poznat žánr, začněte antologií.
A jestli nevíte, co chcete, zajděte do antikvariátu…

716x přečteno
Článek od: Jan Procházka
13.08.2022

Náš občasný externí přispěvatel Honza Procházka při stěhování narazil na filmové poklady. Strážci jsou jednou z jeho srdcovek.

654x přečteno
Článek od: Redakce
12.08.2022

Uplynul týden od chvíle, kdy Netflix vypustil celou první řadu seriálové adaptace komiksu Sandman. A protože uhrančivé dílo Neila Gaimana patří pro mnohé z redakce mezi stěžejní záležitosti, zkusili jsme dát pohledy dohromady. Pohybují se od zklamání, přes střízlivé přijetí, nadšení a dokonce i supernadšení.

604x přečteno
09.08.2022

V pořadí čtvrtou novelu edice Zrnka temnoty z nakladatelství Golden dog pro čtenáře napsala Kristina Haidingerová, známá temně fantaskními příběhy, v nichž se snoubí různé žánry.
Prolínání žánrů je jasně patrné i v novele V rozkvětu, která rozpracovává autorčinu povídku Zahrada.

368x přečteno
Článek od: Redakce
08.08.2022

Narozeniny jsou pro většinu lidí ten nejlepší den (a někdy i týden!) v roce. Pro některé je to ale jen každoroční utrpení. Pro ty je tu narozeninová dívka, která vás toho utrpení ráda zbaví.

765x přečteno
Článek od: Redakce
07.08.2022

Kterou ze svých postav mám nejraději a proč?

Tuto otázku jsem dostal od svých čtenářů již několikrát, takže se na ni pokusím odpovědět poněkud obšírněji.

331x přečteno
Článek od: Monika Slíva
06.08.2022

Dvacet let na pevnostních hradbách

Třetí PevnostCon buší na dveře. Den D je stanoven na sobotu 27. srpna a vy u toho rozhodně nechcete chybět. Bude to parádní oslava ryzího geekovství – ostatně časopisu Pevnost je právě dvacet let, a to se oslavit musí!

489x přečteno
Článek od: Ivo Fencl
04.08.2022

Sedm próz Ondřeje Neffa a jeho knihy lapidárně zvané Hu! se hodně často odehrává pod kopulí lunárního habitatu Arkádie, který je tady „u nás“ v realitě jen vysněnou hudbou budoucnosti. Příběhy o rozsahu takřka čtyř set padesáti stran propojuje desetiletími osvědčená dvojice Jakuba Nedomého a Kazika Pruse, kteří v nich často fungují jako detektivové.

488x přečteno
Článek od: Tereza Kučírková
02.08.2022

Ač se jedná o fantasy, draky, skřítky nebo elfy byste tady hledali marně. Místo toho se knihy vracejí do historie naší země, opírají se o náboženství, symboliku a rituály a zejména o slovanskou mytologii. Souznění s přírodou a respekt k jejím cyklům sálá z každé stránky a jejím vyvrcholením je personifikace čtvera ročních období.

486x přečteno
Článek od: Jan Křeček
01.08.2022

Přibližně před rokem a pěti měsíci to začalo. Roční série tweetů s plánem o rok později vše publikovat, abychom zjistili, čím jsme před rokem žili. Tady je šestý díl z dvanácti.

359x přečteno
Článek od: Redakce
31.07.2022

Léto je v plném proudu a my se v redakci sesedli kolem virtuálního ohně (či pod virtuální palmou, to už jak kdo chce) a připravili jsme pro vás něco ke čtení. Všichni redaktoři dostali stejné zadání:

Kniha, kterou bych si vzal/a na karibský ostrov... nebo na Šumavu

2417x přečteno