Článek od: Daniel Palička
13.11.2023

Leonardo, Donatello, Raphael a Michelangelo – ikonická čtyřka, která na televizních obrazovkách řádí od roku 1987. Od té doby se dočkala mnoha seriálových a filmových zpracování, ve kterých byli želví hrdinové pojatí různě. Jednou se vsadilo na seriózní tvář, podruhé na odlehčenou notu. Někdy se tvůrci snažili o razantní změny a jindy se šlo úplně na jistotu. Se svým zbrusu novým pojetím se letos vytasil Seth Rogen, který se ve filmu Želvy Ninja: Mutantí chaos vydal úplně jinou cestou. Jak se nejnovější želví dobrodružství povedlo? Má co nabídnout, nebo jde jen o další zaměnitelný animák?

83x přečteno
Článek od: Tereza Kadečková
12.11.2023

Jako autorka mám důvěru ve svého nakladatele. Já jsem jen spisovatelka, umím si sednout ke klávesnici a nadatlovat knihu, ale všechno to ostatní – korektury, sazby, grafiky, obálky, tisk, rozesílání recenzních výtisků a komunikace s médii – je mimo moje schopnosti a chápání. Takže když odevzdávám své literární dítko do rukou jiného člověka, musím mu stoprocentně věřit, že ze mě i ze sebe neudělá blba.

1606x přečteno
Článek od: Redakce
10.11.2023

Dnešní povídka nás zavede mezi tajemné rituály a staré bohy. Rudolf W. Waters nám představí Děsupána.

484x přečteno
Článek od: Tereza Kučírková
10.11.2023

‚Zakousni se.‘ Láká ze své obálky kniha Tracy Wolffové, americká autorka, která má na kontě desítky publikací mnoha žánrů. Bravurně brouzdá vodami dětské literatury, ale ráda potěší i ženská srdce ryzí červenou knihovnou. Tracy Wolffová je milovnicí draků, upírů a dalších stvůr. Česky jí vyšly dvě harlekýnky a pak přišla Touha.

122x přečteno
Článek od: Redakce
08.11.2023

Osmý ročník kultovního festivalu HorrorCon, který široké veřejnosti přestavuje horror ve všech jeho uměleckých formách, se letos koná v sobotu 11. 11. 2023 v pražském klubu Kotelna.

97x přečteno
Článek od: Renata Staurovská
07.11.2023

Autora Stanoviště: Na stráži jistě nemusíme fanouškům sci-fi literatury představovat, Dmitry Glukhovski si své místo v literární síni slávy již dávno vydobyl postapokalyptickou knižní sérií Metro 2033 a za přečtení rozhodně stojí i jeho další díla jako Budoucnost nebo Soumrak.

171x přečteno
Článek od: Daniel Palička
07.11.2023

Karin Novotná je vycházející hvězda české hororové scény, která miluje knihy, psaní povídek, a rozsáhlou tvorbu Stephena Kinga. Jak vzpomíná na své literární začátky? Co ji baví na bookstagramu? A proč nedá dopustit na Nirvanu a Foo Fighters? To se dozvíte v nejnovějším sardenském rozhovoru. 

283x přečteno
Článek od: Redakce
04.11.2023

Nejoblíbenější superhrdinský film Ondřeje Kocába je Kung Fury.

201x přečteno
Článek od: Daniel Palička
01.11.2023

Dlouho očekávaný snímek Bod obnovy vtrhl na plátna kin. Ambiciózní český film, za jehož zrodem stál režisér Robert Hloch, v upoutávkách lákal na netradiční, vizuálně opojný zážitek, který nemá v našich luzích a hájích obdoby. Tvůrci měli velké ambice a divákům chtěli naservírovat odvážné a osobité dílo s jedinečným kreativním uchopením. Podařilo se naplnit vysoká očekávání, nebo se projekt autorům kompletně rozpadl pod rukama?

178x přečteno
Článek od: Redakce
31.10.2023

Každoroční halloweenská povídka je tady. Tentokrát ji pro Sarden napsal Tomáš Marton.

355x přečteno
Článek od: Jan Procházka
30.10.2023

Zakletý klášter je v první řadě dobrodružným příběhem, takže se v něm dočkáme takřka filmově ztvárněných přestřelek a bojových scén a místy až hororové atmosféry. Červenák jako správný profík vede příběh pevnou rukou.

535x přečteno
Článek od: Daniel Palička
27.10.2023

Naše pozvání přijala ikona amerického hororu, spisovatel Mort Castle. Bavili jsme se o spolupráci s nakladatelstvím Golden Dog, povídkové sbírce Nový měsíc na vodě nebo o antologii bradburovských povídek Rej stínů. A na co dalšího jsme se ho zeptali? Čtěte dál a dozvíte se více!

1271x přečteno
Článek od: Kamba
25.10.2023

Pro dnešek jsem si pro vás připravil recenzi fantasy gamebooku a to ne jen tak ledajakého: po více než patnácti letech letos vyšel další díl české série Negart group. Série, pro kterou mám slabost, vycházela totiž přesně v době, kdy jsem o gamebooky projevoval velký zájem.

359x přečteno
Článek od: Redakce
24.10.2023

Krvavá Mary je zřejmě nejznámější, nejzprofanovanější a v hororovém žánru nejvyužívanější západní městská legenda, jejíž letmou příběhovou kostru zná téměř každý. Vypráví se o ní na 50 různých příběhů, jmenuje se po ní pití a spousta lidí v ni věří.

392x přečteno
Článek od: Tereza Kadečková
23.10.2023

Kdo je větší expert na hororovou literaturu než samotní hororoví autoři? Vybraní autoři nám doporučili hororové čtení.

493x přečteno
Článek od: Tereza Kučírková
21.10.2023

Svátek Halloween není v Česku žádnou novinkou, už pár let se zabydluje mezi našimi tradicemi. Je tedy možné, že vás nějaký halloweenský večírek nemine. Kromě tematického občerstvení, umělé krve se možná nevyhnete ani horroru. Nemáte je rádi? Pak je tu Tucker a Dale.

274x přečteno
19.10.2023

Četli jste už někdy knihu od opravdového Indiána? A nemyslím tím Indiana Jonese…

263x přečteno
17.10.2023

Mort Castle je učitel psaní a autor, který má na svém kontě více než 500 povídek a 17 knih. V češtině mu vyšel v nakladatelství Golden Dog jeho román Cizinci a letos soubor povídek Nový měsíc na vodě. Některé z povídek jsou fascinující, děsivé, jiné jsou spíše psychologičtějšího rázu a nutí k zamyšlení, další jsou zase literárním experimentem zahrávajícím si se samou podstatou lidství.

658x přečteno
Článek od: Jana K.
16.10.2023

Anglický spisovatel a vystudovaný právník Richard Swan není na literárním poli úplným nováčkem – za sebou má již několik děl vydaných samonákladem, z nichž se největšího ohlasu dostalo space opeře The Art of War Trilogy. Do širšího povědomí se však dostal až s Královskou spravedlností (The Justice of Kings), úvodním dílem fantasy trilogie Říše vlka (Empire of the Wolf), jejíhož překladu se zhostila Dana Krejčová a vydání se ujalo nakladatelství Host.

335x přečteno
Článek od: Petra Elen Mand...
15.10.2023

Venku je čím dál chladněji. Počasí vábí k zachumlání se do deky s knížkou a hrnkem horkého čaje. Nastává čas podzimní, přichází období plné sporů a diskuzí: Halloween nebo Dušičky? Tradice či komerce? Pojďme se vrátit v čase. Přiblížím vám život bez dýní, ústředního topení...a knih.

645x přečteno