Bruntálského řezníka Františka Kotletu, literárně epického hráče se smrtí, není třeba čtenářům Sardenu představovat. Ani jeho opus magnum, čtyřdílnou sérii Spad, díky níž si vysloužil podezření z věšteckých schopností a předvídání budoucnosti.
Vážené čtenáře této recenze raději dopředu upozorňuji, že vzhledem k tomu, že se jedná o souborné vydání, obsahuje text mnohé spoilery. Čtěte tedy na vlastní nebezpečí!
Operace Petragun posouvá hlavní dějovou linku Legie o značný kus dopředu, ale prostor je věnován i dalšímu vývoji postav a vztahů mezi nimi. Těšit se můžete i na pár postav z úvodních dílů a samozřejmě taky petragun. Protože…
Tahle jedinečná česká space opera z per Kristýny Sněgoňové a Františka Kotlety ještě stále ani zdaleka nedosáhla svého vrcholu. Vražedné tempo, politikaření, nečekané zvraty, spojenci i nepřátelé, hromada vtipných hlášek a absurdních situací – to všechno dělá Legii Legií už od prvního dílu. V poslední recenzi jsme ale zmínili, že postavy se nám konečně začínají výrazněji vyvíjet, a to platí i nadále.
Na závěrečný díl městské trilogie frýdecko-místecké rodačky, toho času žijící v tajemné metropoli zvané Brno, jsem se těšila víc než na Vánoce, narozeniny a konec puberty svých dětí dohromady. Dobře, s tím koncem puberty jsem si lehce zapřeháněla, ale dlužno dodat, že Svět v bouři jsem vyhlížela s opravdu napjatým očekáváním.
Knižní Legie se řítí dopředu a jen tak něco ji nezastaví. Kotleta i Sněgoňová odvádí skvělou práci a my už teď napjatě vyhlížíme další díl. Tak snad nás nenechají čekat dlouho…
• Žijící legenda české science fiction Ondřej Neff se vrací ke své kultovní dobrodružné sci-fi sérii! • Román volně navazuje na knihy Jádro pudla, Pán Modrého meče, Čarodějův učeň a Šídlo v pytli. • Nakladatelství Mystery Press chystá na příští rok autorovu novinku z cyklu Arkádie.
Když jsme posádku Vzdorující viděli naposledy, zrovna zmíněnou planetu za dramatických okolností opouštěla. Jenže to kapitán Moravec netušil, že tam nechává dva členy svého týmu, ještěrku Agu a divošku Amandu.
Sedm próz Ondřeje Neffa a jeho knihy lapidárně zvané Hu! se hodně často odehrává pod kopulí lunárního habitatu Arkádie, který je tady „u nás“ v realitě jen vysněnou hudbou budoucnosti. Příběhy o rozsahu takřka čtyř set padesáti stran propojuje desetiletími osvědčená dvojice Jakuba Nedomého a Kazika Pruse, kteří v nich často fungují jako detektivové.
Ondřej Neff, legenda současné české science fiction, píše příběhy z kolonizovaného Měsíce už od roku 1990. Dnes tvoří cyklus Arkádie pět románů a jedenáct povídek, přičemž v sedmi z nich vystupují jako hlavní protagonisté Kuba Nedomý a Dědek Čuchák.
• Sbírka všech povídek o Kubovi Nedomém & Dědkovi Čuchákovi z autorovy série Arkádie! • Kniha volně navazuje na romány Měsíc mého života, Rock mého života, Hvězda mého života a Ultimus.
Českou autorku Kristýnu Sněgoňovou vám určitě představovat nemusíme. Od roku 2018, kdy vyšel její první román Krev pro Rusalku, se knihy s jejím jménem na přebalu objevují na pultech knihkupectví každý rok. O tom, že patří mezi nejúspěšnější autory současné české fantastiky, svědčí i řada cen, které za svoji literární tvorbu získala, namátkou například Cena Karla Čapka, několikanásobný titul Lady Řádu fantasy a další.
V nakladatelství Epocha přes léto nezaháleli a během následujících dnů se máte rozhodně na co těšit! Kristýna Sněgoňová s pokračováním Města v oblacích, nová kniha od Lucky Lukačovičové, Váchova Šedá, co se v Rudou proměnila, nebo další povídkový sborník nabitý samými zvučnými jmény určitě zdaleka nejsou všechny epochální knihy na obzoru.
Napísať dobrú poviedku je náročné. Pavel Fritz patrí k autorom, ktorí ich písať vedia a navyše sakramentsky dobre. Všetky zaradené do zbierky Studené světlo hvězd patria k žánru sci-fi a zavedú vás do odľahlých končín univerza, kde hrdinovia bojujú s mimozemskými entitami, silami vesmíru aj sami so sebou.
Série Algor nabrala pořádný spád už v předchozím dílu, Pomnících zimy, který by se dal shrnout do věty - Avrian Dann nasral špatného císaře. Tím bylo načrtnuto mnohé a člověk, který má načteno a nakoukáno, by mohl hereticky tvrdit, že už tak nějak ví, co bude v Chladu Chiméry následovat. Jenže to by ji nesměli napsat Jan Hlávka a Jana Vybíralová.