Ondřej Neff, legenda současné české science fiction, píše příběhy z kolonizovaného Měsíce už od roku 1990. Dnes tvoří cyklus Arkádie pět románů a jedenáct povídek, přičemž v sedmi z nich vystupují jako hlavní protagonisté Kuba Nedomý a Dědek Čuchák.
• Sbírka všech povídek o Kubovi Nedomém & Dědkovi Čuchákovi z autorovy série Arkádie! • Kniha volně navazuje na romány Měsíc mého života, Rock mého života, Hvězda mého života a Ultimus.
Českou autorku Kristýnu Sněgoňovou vám určitě představovat nemusíme. Od roku 2018, kdy vyšel její první román Krev pro Rusalku, se knihy s jejím jménem na přebalu objevují na pultech knihkupectví každý rok. O tom, že patří mezi nejúspěšnější autory současné české fantastiky, svědčí i řada cen, které za svoji literární tvorbu získala, namátkou například Cena Karla Čapka, několikanásobný titul Lady Řádu fantasy a další.
V nakladatelství Epocha přes léto nezaháleli a během následujících dnů se máte rozhodně na co těšit! Kristýna Sněgoňová s pokračováním Města v oblacích, nová kniha od Lucky Lukačovičové, Váchova Šedá, co se v Rudou proměnila, nebo další povídkový sborník nabitý samými zvučnými jmény určitě zdaleka nejsou všechny epochální knihy na obzoru.
Napísať dobrú poviedku je náročné. Pavel Fritz patrí k autorom, ktorí ich písať vedia a navyše sakramentsky dobre. Všetky zaradené do zbierky Studené světlo hvězd patria k žánru sci-fi a zavedú vás do odľahlých končín univerza, kde hrdinovia bojujú s mimozemskými entitami, silami vesmíru aj sami so sebou.
Série Algor nabrala pořádný spád už v předchozím dílu, Pomnících zimy, který by se dal shrnout do věty - Avrian Dann nasral špatného císaře. Tím bylo načrtnuto mnohé a člověk, který má načteno a nakoukáno, by mohl hereticky tvrdit, že už tak nějak ví, co bude v Chladu Chiméry následovat. Jenže to by ji nesměli napsat Jan Hlávka a Jana Vybíralová.
„Doufám, že už tu víc příšer není. Nechci mít hlídku rozhodnutou nás zabít za sebou, kapitánovy nepřátele před sebou a cestu lodí posetou zrůdami.“ Profesorka se s povzdechem narovnala. „Obávám se… že to zní přesně jako mise ve stylu kapitána Moravce.“ (str.221)
Čtete správně, Kápo i zbytek posádky Kraksny (tedy pardon, Vzdorující) je zpátky.
Petra Štarková je psychologička a spisovateľka. Venuje sa najmä písaniu detských kníh, no občas poteší aj dospelé publikum a prispeje svojimi poviedkami do časopisov alebo zborníkov. Tentokrát sa máme možnosť začítať do zbierky ôsmich poviedok, ktoré zabiehajú do žánrov fantasy aj sci-fi. A keďže Petra svoje povolanie nezaprie, je v nich aj kus psychológie a života.
Posádka (Vzdorující) Kraksny je konečně svobodná. Uprchla z vesmírného tábora nucených prací a teď si může létat po všech hvězdných soustavách, kam se jí zachce. A cestou z planety na planetu zachraňovat lidskou rasu… no, leda prd.
Hvězda Jakuba Maříka zazářila možná nečekaně, o to ale s větší intenzitou. Akční sci-fi román Ve stínu slunce, v němž se lidstvo střetne s tajemnými Korzáry, zaujal čtenáře napříč generacemi a stal se zcela zaslouženě bestsellerem minulého roku.
Byli jsme přesvědčení, že jsme na vrcholu potravního řetězce. Ukázalo se ale, že jsme dobří tak maximálně do salámu. Vítejte ve světě Legie, nové série Františka Kotlety a Kristýny Sněgoňové.
Mnohí by chceli poznať budúcnosť, chodia za vešticami alebo sa spoliehajú na sny. Iní by sa radi vrátili v čase späť a zmenili minulosť. Čas je skrátka fascinujúci, neuchopiteľný a neustále v pohybe. Čo by sme dali za to, aby sme sa ním dokázali pohybovať hore dole bez obmedzenia? Mohli si skočiť na dvor kráľa Artuša, či si odbehli kúpiť nejakú technickú vymoženosť z roku 2320... Bolo by to super, no napadlo vás, čo všetko by sa našim cestovaním v čase mohlo zmeniť?
Martin Sládek se v rámci české fantastiky etabloval sbírkou postapo povídek Nabídka, která se neodmítá. Následovaly dvě fantasy knihy Hodina vlků a Hladová smečka, v novém románu Časovládci: Skryté ostří pak autor přichází s ambiciózní epickou science fiction. Přečtěte si ukázku z jeho nové knihy.
„Co si budeme vykládat, bylo to zkurvený město. Ale měl jsem ho rád. Bylo jako kulhavej pes s vyrážkou – smrdělo, rozpadalo se, fungovalo jenom občas, ale pořád v sobě mělo něco, proč jsme ho nakonec s ucpaným nosem pohladili. Jasně, pak jste si museli umýt ruce mýdlem, ale pořád šlo o vašeho milovanýho čokla.“