Kultovní dílo bratrů Strugackých jistě nemusíme fanouškům sci-fi literatury sáhodlouze představovat. Piknik u cesty u nás vyšel v nakladatelství Mladá fronta poprvé již v roce 1974 a dočkal se od té doby hned několika dalších vydání, což samo o sobě svědčí o velké oblibě této ruské knižní klasiky. A dnes vám představíme vydání nejnovější, které se ale od těch předchozích výrazně liší.
Prvý román zo série o mladom čarodejníkovi Skeevovi vyšiel už v roku 1978. Pred rokom sme sa dočkali jeho ďalšieho vydania (vydavateľstvo Triton). Je to skvelá správa, pretože niet nad to, keď si môžete s knihou v ruke na chvíľu oddýchnuť, zasmiať sa a užiť si aj trošku napätia.
Další prima mýtus mám rád. Je to vtipné, lehké čtení, kterého na trhu paradoxně není mnoho, postavy jsou jasně dané, skoro bych řekl, že Skeeve a Aahz jsou takoví Laurel a Hardy humoristické fantastiky. Víte, co čekat, víte, že to nebude nijak světoborné, ale taky víte, že to bude mít slušnou úroveň a že to potěší. Něco jako Jakub Vandrovec, jen se tam míň zabíjí.
Další prima mýtus vyšel s novejma ilustracema v Tritonu, chcete to někdo na recenzi? Jasně, proč ne, dej to sem. Aahz, Skeeve a jejich první dobrodružství, návrat do starejch časů a mladejch let, kdy mě moc nezajímalo, jak je to napsaný nebo přeložený. Byla to prostě fantastika a bylo to vtipný. Ale víte, jak to říkal nějakej ten antickej týpek, Hérakleitos, myslím…
Léto skončilo už před pár dny a s ním i dlouhá okurková sezóna. Doufáme, že jste přes dva měsíce dohnali všechny resty a jste připraveni na novou várku knih, protože v září nás jich čeká opravdu hodně.
Experiment musel být po šesti dnech dnech ukončen kvůli nečekané brutalitě dozorců, psychickému hroucení se vězňů a hrozící vzpouře. Psal se rok 1971 a na druhé straně železné opony uplynulo sedm let od vydání útlého románu Je těžké být bohem. Co má společného výzkumná mise pozemšťana ve středověkém světě cizí sluneční soustavy s psychologickým experimentem v zemi neomezených možností?
Herbert Ducatti je horník. Hluboko v podzemí těží pro klan čarodějů aktivní drahokamy. V Severních horách je ložisek surových krystalů spousta, ale není snadné je těžit – koncentrovaná magie v průběhu pár hodin vypálí mozek každého obyčejného člověka. A pokud se prokope dostatečně hluboko, stačí k tomu sekundy. Přežít v Hlubině mohou jen čarodějové. Ale to stále není to nejhorší…
Pokud nebudeme počítat 28. díl populární série Agent JFK Na vlastní pěst, uplynul od posledního románu Miroslava Žambocha rok a pár měsíců. Někteří si možná mysleli, že Žamboch bude psát už jen Kováře, nebo místo psaní přešel k pouhému čtení a degustování dobrého vína. Nyní se potvrzuje, že ani jedna z možností nebyla správná. Do světa totiž vyrazila jeho nová kniha Ve službách klanu v papírové, ale i elektronické podobě.
Herbert Ducatti se stává horníkem v podzemí, odkud těží aktivní drahokamy pro klan kouzelníků. Říkáte, že to je nuda? Jenže tuhle knížku napsal Miroslav Žamboch a všichni dobře víme, co můžeme čekat. Nový román Miroslava Žambocha Ve službách klanu vydá už 2. dubna nakladatelství Triton.
Ani ve chvíli, kdy děj na okamžik opustí kulisu nelítostné městské války a zdá se, že v podniku s mazlivým názvem Mazaný králíček dojde i na trochu té romantiky a něhy, nepoleví zběsilý autor JWP v rozdávání ran a stránkám knihy nadále vévodí třeskot palných zbraní snad všech myslitelných kadencí i svistot chladných čepelí.